נכשלו המאמצים למנוע את השביתה |

למרות בקשת רה"מ: הרשויות המקומיות ישבתו

מרכז השלטון המקומי הודיע לפנות בוקר כי כשלו הניסיונות למנוע את השביתה ברשויות המקומיות. משרד החינוך: הלימודים יתקיימו כרגיל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מרכז השלטון המקומי הודיע לפנות בוקר (שני) על כישלון הניסיון הלילי למנוע את השביתה ברשויות המקומיות וכי החל מהבוקר צפויה שביתה כללית ללא הגבלת זמן. מעט אחרי חצות נפגש מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, עם מנכ"ל מרכז השלטון המקומי, שלמה דולברג, בניסיון להגיע לפתרון שימנע את השביתה, אך בסביבות השעה 2 בלילה יצא מרכז השלטון המקומי בהודעה לפיה "למרות המאמצים הכבירים" למנוע אותה, השביתה תצא לפועל.

אתמול בערב נערכה פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי מרכז השלטון המקומי שגם היא הסתיימה ללא תוצאות. במהלך הפגישה ביקש ראש הממשלה מנציגי הרשויות לדחות את השביתה ואמר להם: "זה לא הזמן לטלטל את המשק בשביתה כללית, זאת תהיה פגיעה באזרחים על סוגיות שניתן לפתור בזמן קצר".

אולם נציגי הרשויות טענו כי נתניהו לא הציע פתרונות לטענות שהועלו בפגישה בדבר הפגיעה בהכנסות של הרשויות, והסתפק בלהורות למנכ"ל משרדו, עו"ד הראל לוקר, לקיים דיונים עם ראשי מרכז השלטון המקומי. דיונים שכאמור נכשלו.

נתניהו וראשי הרשויות נועדים בירושלים, השבועצילום: משה מילנר / לע"מ

"אנחנו באותה סירה", אמר נתניהו לנציגי הרשויות, "ואתם לא צריכים לשלם את המחיר של חקיקה פופוליסטית. אני מתנגד לחקיקה הבלתי אחראית הזאת. חשוב שנמשיך לנהוג באחריות כלכלית ולא לפזר כספים בלי הכרה. אם הכלכלה תקרוס בסוף האזרחים ישלמו את המחיר". בפגישה השתתפו יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, יו"ר פורום המועצות האזוריות שמואל ריפמן, ראש העיר נצרת רמזי ג'ראיסי, ראש העיר תל אביב רון חולדאי וראש פורום ערי הפיתוח, דוד בוסקילה.

על פי הוראתו של נתניהו, עו"ד הראל לוקר, מנכ"ל משרדו, דו עם ראשי מרכז השלטון המקומי בעיקר בנושאי סבסוד המים לתושבים, מציאת מקור למימון הנחות בארנונה, סוגיית התשלומים ממפעל הפיס וכן נושאים נוספים שעלו במהלך הפגישה. כמו כן סוכם על הקמת פורום בהשתתפות מנכ"לי משרדי ראש הממשלה, האוצר, הפנים והשלטון המקומי כדי לקיים הידברות שוטפת.

אתמול בבוקר קיימו ראשי הרשויות המקומיות מסיבת עיתונאים שבה התריעו על פגיעה בהכנסותיהן בשל ההקלות החדשות בארנונה לאוכלוסיות חלשות, "הלאמת" כספי מפעל הפיס ושימוש בהם כדי ליישם את דו"ח טרכטנברג על חשבון פרויקטים עירוניים של חינוך ובריאות וכן בשל החלת חוק חינוך חינם לילדים מגיל 3 החל משנת הלימודים הקרובה, המחייב תוספת של תשתיות חדשות.

השביתה תכלול את כל השירותים העירוניים, כגון איסוף אשפה, פיקוח עירוני והנדסי, משרדי הרשויות שיהיו סגורים לקהל ולא ישיבו לפניות טלפוניות וכמו כן הניקיון והשמירה בבתי הספר. בספריות העירוניות יהיו סגורות. פקחי העיריות לא יירשמו דו"חות חניה וגם השיטור העירוני הקיים בחלק מהמקומות לא יפעל. משרד החינוך הודיע כי הלימודים יתקיימו כרגיל.

השתתפו בהכנת הידיעה: מוטי בסוק וחיים ביאור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ