בגלל הזנחה: יותר מ-400 ילדים לא הולכים כבר שבועיים לגן

ועד ההורים ביישוב הבדווי אל-עזמה השבית את הלימודים בשל לקויי בטיחות ותברואה קשים; גם בלקיה לא התקיימו לימודים בשל "אי העברת תקציבים"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

400 ילדים ביישוב הבדווי אל-עזמה שבדרום אינם הולכים לגן ב-12 הימים האחרונים, לאחר שוועדי ההורים השביתו את הלימודים בטענה שקיימים בגנים ליקויי בטיחות ותברואה ומחסור במשחקים.

באל-עזמה ישנם 12 גנים, כולם סגורים כבר למעלה משבוע. בוועדי ההורים אמרו כי "הילדים יישארו בבתים עד שלא ימצא פתרון לליקויים". יו"ר אחד הוועדים, מוסא אבו בינה, אמר כי "יש משחקים שלא הוחלפו שנים והמשחקים הישנים מלוכלכים. בגנים יש כיסאות שבורים, והילדים לא יכולים להיות בגן בגלל רעש הגנרטור. בנוסף, ארגזי החול מלוכלכים, מתקני המשחקים לא בטיחותיים ואין לנו ציוד שוטף כמו נייר וטושים. אף אחד לא מספק לנו את הציוד הנדרש".

לדברי יו"ר ועד ההורים השני, איסמאל אבו סליואם, הם פנו למשרד החינוך כמה פעמים אך דבר לא נעשה בנידון. "הם אמרו לנו שאין תקציב והפנו אותנו למועצת אבו בסמה, ושם הפנו אותנו חזרה למשרד החינוך".

אחד הגנים המושבתים באלעזממה

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ראש המועצה האזורית אבו בסמה, רחמים יונה, מסר בתגובה כי "אנחנו עושים את המאמצים למצוא פתרון לבעיה, אך עקב חוסר תקציב איננו יכולים להשלים את החסר. לפני שנה התרענו על כך בפני משרד החינוך ובקרוב נמצא פתרון לבעיה".

סגן מנהל מחלקת מחוז דרום במשרד החינוך, ניר שמואלי, אמר בתגובה: "הגנים אינם נמצאים בשטח משרד החינוך. הורינו למועצת אבו בסמה לבצע את השלמת הציוד ותוך שבוע הציוד יגיע... בנוסף, נאלצנו להציב גנרטור סמוך למבנה בגלל שחברת החשמל איננה יכולה להיכנס לשם. כדי להנמיך את הרעש הזמנו מומחה לגנרטורים שיתקין מערכת להשתקת קול. לדעתי זוהי לא עילה להשבתה. הם מונעים מילדים לקבל חינוך, חלק מהדרישות שלהם מוגזמות".

גם ועד ההורים ביישוב הבדואי לקיה שבנגב השבית היום (שני) את הלימודים בגנים ובבתי הספר. זאת, לטענת יו"ר הוועד מרעי אסנע, כיוון ש"כל בתי הספר ביישוב נמצאים בשפל המדרגה בגלל אי-העברת תקציבים בסיסיים המגיעים להם. לא ייתכן שגננות רוכשות חומרי ניקוי לגן ממשכורתן הדלה בגלל היעדר תקצוב. לא ייתכן שבשבוע שעבר תלמידים בכמה בתי ספר לא זכו לקבל תעודת סיום שליש בגלל שלמוסד אין תקציב לרכישת נייר. לא ייתכן שגן ילדים מתנהל משך חודשים כשביוב נמהל בחול שבחצרו. בחצר בית הספר 'עבד רבו' קיימת בשעה זו ממש הצפת ביוב בגלל הזנחה קשה, שגרמה לאי-ריקון של בור ביוב. לא ייתכן שבחטיבת הביניים יש 18 מזגנים אבל הם לא עובדים. לא ייתכן שאין תקציב לתקן חלונות שבורים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ