התפוצץ המו"מ עם נציגי הסגל הזוטר, השביתה נמשכת

שביתת הסגל, הדורש חוזי העסקה ארוכי טווח, נכנסה ליומה הרביעי: "אנו מקווים שלפחות בפורים יתחפש גדעון סער לשר החינוך ויתערב בנושא"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלילה נשר

המשא ומתן בין ועד ראשי האוניברסיטאות לבין נציגי הסגל האקדמי הזוטר, שפתחו בשביתה לפני ארבעה ימים, התפוצץ הבוקר (רביעי). הרקע לפיצוץ, על פי הסגל, הוא אי הסכמות בנושאי ביטחון תעסוקתי: הסגל דורש ליצור חוזי העסקה ארוכי טווח של שנתיים לפחות, במקום החוזים הקיימים כיום, שתקפים לכמה חודשים בלבד. טרם נמסר מועד לחידוש השיחות.

הסגל, המייצג למעלה מעשרת אלפים איש, אחראי למחצית משעות ההוראה במוסדות וכולל, ביו השאר, עוזרי הוראה, אסיסטנטים, מדריכים, מרצים מן-החוץ, עמיתי הוראה, מורים לשפות ומורי מכינות. במסגרת השביתה, שנפתחה עם תחילת סמסטר ב', לא מקיים הסגל הזוטר הרצאות, תרגולים, שעות מעבדה, מבחנים ובדיקתם, השגחה בבחינות ושעות קבלה. הסגל הבכיר, עם זאת, פתח את הסמסטר כמתוכנן.

הארגון דורש חתימה על הסכם שיכלול את הפסקת שיטות ההעסקה "במתכונת של עובדי קבלן", כלשונו, שאינן מקנות כל ביטחון תעסוקתי לחברי הסגל. זאת, לצד שיפור בתנאי העבודה ובמסלולי הקידום. עוד מלין הסגל על שלא נכלל ברפורמת ההשכלה הגבוהה שנחתמה בקיץ שעבר, חרף חיוניותו. השביתה נכנסה ליומה הרביעי באוניברסיטאות תל אביב, העברית, ובר אילן. הבוקר הצטרפו לשביתה גם חברי הסגל האקדמי באונ' חיפה, עם פתיחתו של סמסטר ב' במוסד.

הפגנת הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לדברי ד"ר אסתר סרוק, יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, "משא ומתן המתקיים מעל לשנה אינו מתקבל על הדעת ומוגזם לכל הדעות. הביטחון התעסוקתי מהווה את אחת משתי הסוגיות המרכזיות המובילות את דרישות המרצים. ור"ה (ועד ראשי האוניברסיטאות) מונע ביטחון תעסוקתי מתוך הסתכלות צרה ושטחית על מערכת ההשכלה הגבוהה וחוסר חשיבה לטווח ארוך. מבחינת ור"ה ניתן להתייחס למרצים בדומה לחפצים איתם ניתן לשחק לפי גחמות רגעיות". סרוק הוסיפה כי "לאור הכישלון המתמשך של ור"ה, אנו מקווים שלפחות בפורים יתחפש גדעון סער לשר החינוך ויעסוק בענייני משרדו, לטובת מערכת ההשכלה- על הסטודנטים והמרצים בה".

ור"ה, מצידו, פרסם היום הודעה הודעה בה נכתב כי "נציגי הסגל הזוטר פוגעים באלפי חברי הסגל אותם הם מתיימרים לייצג. לאחר שסוכמו כל הדברים עליהם נלחם הסגל הזוטר בשבועות האחרונים כולל הפן הכלכלי והביטחון התעסוקתי, באים נציגי הסגל הזוטר ושולפים דווקא כעת, בסוף הדרך, עניינים נוספים שאינם קשורים כלל לנושאים שטופלו במסגרת המו"מ. מדובר בהתנהלות שערורייתית ובניסיון לדחוק את האוניברסיטאות לקיר וור"ה לא יכול להסכים לכך. בעשותם כן שוברים נציגי הסגל הזוטר את כל הכלים ומסכנים את כלל ההישגים וההסכמות שהושגו עד כה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ