4 שנים לאחר שכלב השחית את פניה הילדה עדיין סובלת מסיוטים

כלב אמסטף תקף את אורליז לוי מטבריה. פניה עדיין מצולקות, אולם לדברי אביה גם נפשה. "הביטוח הלאומי לא מכיר בנכות שלה ואין לי איך לעזור לה"

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

אורליז לוי, ילדה בת 10 מטבריה, מתקשה לשכוח את היום בו ננשכה בפניה על ידי כלב אמסטף תוקפן. היא הלכה אז ביחד עם אביה, קובי, לבית סמוך לשכונת מגוריה, קרית משה. על האב הוטל אז לקחת את מפתחות אותה דירה מהדייר ששכר אותה ולהעבירה לשוכר חדש.

האב סיפר אחרי המקרה ל"הארץ" כי היה עם בתו ליד אותו בית, "כשלפתע פתחו את הדלת והכלב טס ללא שליטה ונתן זינוק על הילדה. זה היה ממש מפחיד, הכל קרה בשניות, אי אפשר היה לשלוט במה שקרה".

פניה של אורליז, שהיתה בעת המקרה בגיל גן חובה, הושחתו ונפגעו בצורה קשה מנשיכות הכלב והיא סבלה מפציעות קשות וקרעים בפניה. לאחר שהובהלה לבית החולים הסמוך, "פוריה", הועברה להמשך הטיפול הרפואי בידי רופאים פלסטיקאים, בבית החולים רמב"ם שבחיפה.

אורליז לוי לאחר תקיפת הכלב

לטענת האב, הכלב הוחזק בניגוד לתקנות להסדרת הפיקוח על כלבים - תקנות שתוקנו לאחר שכלב אמסטף הרג את הפעוטה אביבית גנון מתל אביב. בין השאר, פיו של כלב האמסטף לא נחסם בזמם למרות המצאות ילדה קטנה לידו, ובכניסה לחצר הבית לא הוצב שלט המתריע על הימצאות הכלב והוא לא הוחזק ברצועה. למרות זאת תיק החקירה נגד בעליו נסגר מחוסר עניין לציבור.

על פניה של אורליז, היום תלמידת כתה ד' בטבריה, נותרו צלקות, אך לדברי אביה מה שקשה יותר הן הצלקות שנותרו בנפשה של בתו. לדבריו "אורליז סובלת מסיוטי לילה וסובלת עדיין מפוסט-טראומה. היא מעולם לא זכתה לסיוע נפשי בעקבות המקרה הקשה ואין לי בכלל ספק שהיא זקוקה לתמיכה נפשית".

לדבריו ידו אינה משגת מימון תמיכה נפשית לבתו. "הלב נקרע שאני רואה את הקשיים אתם היא נאלצת להתמודד יום-יום. אני בטוח שהדבר פוגע בלימודיה ומהווה סיבה מרכזית לקשיים בלימודים ולפיגור שאליו נקלעה", אמר האב. הוא מציין כי מאז פציעתה הקשה של בתו הוא מגשש באפילה ואינו זוכה לסיוע או הכוונה מצד גורם כלשהו לגוף שבידו לסייע לילדה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ