עוז רוזנברג

בזמן שבבית המשפט העליון התקיים היום (ראשון) דיון בנוגע לעתידו של מאהל המחאה של בני העדה האתיופית מול בית ראש הממשלה בירושלים, מחוצה לו הפגינו פעילים ואנשי ציבור שקראו לא לפנותו. מאהל מאבק העדה האתיופית הוקם כהמשך לצעדת ההמונים לירושלים ועל רקע הפרסומים אודות האפליה נגד אנשי העדה.

השופט צבי זילברטל, שניהל את הדיון, הציע לפעילים אורכה של יותר משבוע עד ה-24 באפריל, כשעד לתאריך זה עליהם לפנות את המאהל - אך האחרונים סירבו להצעה וביקשו לדחות את פינויו עד לחודש יוני. לאור דחייה זו, יכריע השופט זילברטל בנוגע לעתיד המאהל בימים הקרובים.

המאהל הוקם ב-10 בפברואר, באותו מקום שבו עמד במשך שנתיים מאהל המאבק של משפחת שליט. מאז הוקם המאהל, נמצאים אנשיו במאבק מתמשך מול עיריית ירושלים, באשר להמשך הימצאותם שם. המאבק החל אמנם בהידברות בין הצדדים, במסגרתה אף ביקר במאהל ראש העירייה ניר ברקת. אולם זמן קצר אחר כך עבר המאבק לבית המשפט.

מאהל מחאת בני העדה האתיופית מול בית רה"מ, בשבוע שעבר

נועם שליט, שהתגורר בעצמו במאהל זה, הגיע היום להשתתף בדיון והתייחס לטענות הפעילים שתהו מדוע לבני משפחתו הותר לשהות במקום במשך תקופה ארוכה – ולהם לא. הוא ציין כי מחאת הפעילים היא אמנם צודקת – אך יש להיות קשובים לטענות העירייה המבקשת לפנות את המאהל.

בהפגנה מחוץ לבית המשפט היום השתתף גם ח"כ שלמה מולה מקדימה ואמר כי "אין כל משמעות אם יידחו את פינוי המאהל בשבוע או בשבועיים". לדבריו, החלטת בית המשפט עלולה להצית את מחאת בני העדה האתיופית. "זוהי דוגמה נוספת לאפליה בחסות הממסד כנגד אלפי עולי אתיופיה", אמר, "בית המשפט נותן גושפנקה היום לראשי רשויות להמשיך ולהפלותם. הרי אין הבדל בין אוהל המחאה של משפחת שליט למחאתם של מאות עולי אתיופיה".

השתתפו בהכנת הכתבה: רויטל בלומנפלד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ