בצהרי היום, חוף ת"א |

עשרות צפו במין קבוצתי בצעירה; איש לא התערב, גם לא המשטרה

עדי ראייה התרשמו כי הצעירה לא היתה מודעת למתרחש סביבה. הפנייה היחידה למוקד 100 לא טופלה. המשטרה: "לא היה אירוע"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בתחילה לא ניתן היה להבחין בבירור במה התבוננו האנשים שעמדו במעגל על החוף בתל אביב, אך ניכר היה כי משהו מסעיר אותם. השעה היתה אחת בצהרים, ביום שטוף שמש. לצלילי מחיאות כפיים הגיחו לפתע מביניהם צעיר וצעירה, בשנות ה-20 לחייהם, לכיוון המים. הוא בלבוש מלא, והיא בחולצה ובז'קט בלבד, מטושטשת מעט. בתוך רגעים ספורים השניים כבר היו בעיצומו של אקט מיני מלא. דקות לאחר מכן הם יצאו מהמים, וחזרו למעגל, שם הוסיפו האנשים לצפות בצעירה.

נ', תושבת ירושלים בשנות ה-20 לחייה, שבילתה באותה השעה לפני כשבועיים בחוף בוגרשוב, חשה שמשהו לא כשורה, והחליטה להתקרב על מנת לברר את העניין. "אחרי שהם יצאו מהמים, הביאו אותה שוב למעגל הזה של האנשים שם", מספרת נ'. "הם נדבקו אליה, ליטפו אותה, ושכנעו אותה להישאר. בכל פעם היה אחד שנכנס למעגל, מדבר איתה כמה דקות ואז פשוט שוכב איתה, בין כל האנשים שם".

משיחה קצרה עם הצעירה, קיבלה נ' את הרושם שלפיו היא אינה מודעת למתרחש סביבה. "היא כל הזמן צחקה, זרקה חול על אחרים, וגם תקפה וכינתה נערה אחרת שפנתה אליה ‘זונה'", מספרת נ'. "אמרתי לה שתקום ותלך משם. היא צעקה עלי ‘אני אשה חופשייה ואני אעשה בגוף שלי מה שאני רוצה'. היא התחילה לצעוק עלי לעוף משם, והיתה מאוד אגרסיבית".

מה אתם הייתם עושים אם הייתם עדים למקרה שכזה? דברו על זה בפייסבוק

מיד לאחר מכן ניסתה נ' לדבר עם הנערים. "אמרתי שצריך להפסיק את זה, וכמה אנשים גם אמרו לי שאני צודקת ושחייבים לעשות את זה, אבל הם לא רצו להתקשר למשטרה כי הם לא חשבו שזה אונס. הם אמרו שהיא לא נורמלית".

את מה שהתרחש באותם הרגעים ראו גם עובדי המסעדה הסמוכה. כמה מהמלצרים שהיו במשמרת באותו היום, אישרו את דבריה של נ'. לדברי אחד מהם, "היו פה כמה נערים, חלק מהם עם נרגילה ודרבוקה. היו בערך 20 חבר'ה מסביב לאשה הזאת. אני שמעתי את הנערים שם מדברים על מין אוראלי ועל כסף. אני חושב שהם צעקו את זה והיא די צחקה מכל הנושא. היא היתה לבושה רק בחלק העליון שלה".

על אף כל זאת, המלצר מוסיף ואומר כי לא חשב שהיה עד לאונס. "היא צחקה עם הבנים והבחנתי בזה תוך כדי העבודה", הוא מספר. "אבל גם חבר שלי שעובד בחוף סיפר לי שהוא ראה את זה, וזה היה פשוט מטורף שהיו איתה איזה שישה בחורים, אחד אחרי השני".

עובדים נוספים במקום מאמתים את עדותו של חברם. "כאן היא שכבה באמצע היום, מול כולם", מצביע מנהל המשמרת במסעדה על הנקודה שבה לטענתו התרחש האירוע - לא יותר מ-100 מטר מפתח המסעדה. "העובד שלי היה בטירוף, ודבר ראשון כשהגעתי למשמרת אמר לי על כל מה שהיה באותו היום ועל הבחורה הזאת. הוא טוען שהאשה הזאת מוכרת לו, ושהיא לא בסדר בראש", הוא מוסיף.

נ', שעובדת בפרקליטות, החליטה להתקשר למוקד 100. "הבנים צעקו עלי: ‘תעופי מפה', ואמרו שלא אעז להתקשר למשטרה. הם אמרו לי ‘מה אכפת לך שאנחנו נהנים קצת"'. עם זאת, נ' לא היתה יכולה להשתחרר ממה שלדעתה נראה כמו אונס. "הם ידעו שהיא לא בסדר. הם צחקו עליה, קראו לה מכוערת, ואמרו ‘מי יילך איתה'. אחרים שם עמדו וצעקו שמי שרוצה מין אוראלי שישלם שקל ויעמוד בתור".

בסופו של דבר, על אף האיומים, התקשרה נ' למשטרה בשעה 15:06, ודיווחה על האירוע. "לא אמרתי למוקד שיש שם אונס כי לא היה ברור מה קורה שם בדיוק, אבל אמרתי למוקדנית שאני נמצאת בחוף בוגרשוב ושיש פה אשה שמקיימת יחסי מין עם כמה בנים על החוף", אמרה. "הנחתי שהיא תבין שמדובר באונס לפי הסיטואציה שתיארתי לה".

נ' הופתעה מתגובתה של המוקדנית. "היא שאלה איפה זה חוף בוגרשוב, ואמרה שהיא לא מכירה את המקום", מספרת נ'. "המתנתי על הקו במשך כמה דקות. היא אמרה שאין לה ניידת, ושהיא תבדוק אם היא יכולה לשלוח למקום מישהו".

על תוכן השיחה בין השתיים ניתן ללמוד רק מעדותה של נ'. זאת, כיוון שלטענת משטרת מחוז תל אביב, אירעה תקלה במערכת הקלטת השיחות בדיוק באותו היום. במשטרה טוענים עוד כי אין כל דרך לשחזר את ההקלטה.

על פי המשטרה, ארבע דקות בלבד לאחר שיחת הטלפון של נ' למוקד, כבר הגיעו שוטרים למקום. לטענת המשטרה, אלה לא הבחינו בשום דבר יוצא דופן. בדו"ח הפעולה נכתב: "התקבלה תלונה על מעשה מגונה בחוף הים. במקום היו משפחות ואזרחים שנכחו בחוף - ולא נמצא אירוע".

בניגוד לכך, נ', שמספרת כי נשארה סמוך לקבוצת הנערים עד לשעה 16:30, לא הבחינה בשום שלב בנוכחות שוטרים במקום. "המשטרה אפילו לא חזרה אלי כדי להבין מה קורה, ולא היתה שם שום ניידת", היא אומרת. "באותו הזמן שאותם שוטרים טוענים שהם היו במקום, הבחורה היתה ללא חלק תחתון וקיימה יחסי מין עם הבחורים. לא ברור כיצד השוטרים שלטענתם היו בזירה לא הבחינו בזה".

נ' טוענת עוד כי השיחה עם המוקדנית נמשכה כמה דקות, ולכן קשה להבין כיצד הצליחו השוטרים להגיע למקום בהתראה כל כך קצרה, בייחוד לאור העובדה שהמוקדנית טענה כי אין לה באותו הרגע ניידת לטפל בתלונה.

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה: "האירוע נבדק על ידי כל הגורמים הרלוונטיים. עד לרגע זה לא נמצאו קריאות 100 שדיווחו על האירוע הנדון, למעט קריאה של אזרחית אחת. שוטר שהגיע למקום שתי דקות לאחר הקריאה לא מצא שום עדות להתרחשות המתוארת. תמוה בעינינו שעל אירוע כל כך חריג וחמור לא התקבלו תלונות נוספות על ידי אזרחים. בכל מקרה, במידה ויהיו פרטים נוספים וראיות נוספות האירוע ייבחן מחדש". במשטרה סירבו להתייחס לתקלה שבגללה לא ניתן היה לשחזר את הקלטת השיחה בין נ' למוקדנית.

Read this article in English: Israel Police, passers by ignored reported gang rape on Tel Aviv beach, witness says

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ