בניגוד לחוק: בחיפה גובים תשלום עבור אירוע זיכרון בעיר

כרטיס לאירוע "ערב שירי לוחמים" באודיטוריום בחיפה עמד על 40 שקלים ובחינם למשפחות שכולות. העירייה: הכסף ייתרם לעמותת יד לבנים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

בניגוד לחוק, עיריית חיפה וארגון יד לבנים יקיימו הערב אירוע זיכרון באודיטוריום בעיר, שההשתתפות בו כרוכה בתשלום. בפברואר האחרון אושר במליאת הכנסת חוק הקובע כי לא ייגבה תשלום בעבור השתתפות בעצרות וטקסי זיכרון המאורגנים על ידי גוף ציבורי, בהם רשות מקומית או כל גוף מתוקצב באופן ישיר או עקיף, כדוגמת יד לבנים.

האירוע יחל בשעה עשר והוא מוגדר כ"ערב שירי לוחמים", בהנחייתו של השחקן שמיל בן ארי ובהשתתפות הזמרת מיטל טרבלסי ואמנים נוספים. בעיריית חיפה, שמארגנים את האירוע, הסבירו כי הכסף מהכנסות מהאירוע יועברו לתרומה. בנוסף, הסבירו בעירייה כי מתקיימים בעיר טקסים הפתוחים לקהל ללא תשלום. בארגון יד לבנים הסבירו כי המשפחות השכולות רשאיות להשתתף באירוע, ללא תשלום, אולם התשלום הוא "נוהג של שנים".

חבר הכנסת משה מטלון מישראל ביתנו ויושבת ראש מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' הגישו הצעת חוק במאי 2011, בעקבות פרסום בערוץ 10 על כך שרשויות מקומיות רבות גובות דמי כניסה עבור השתתפות בטקסי זיכרון. על פי הפרסום, הרשויות משלמות לזמרים סכומי כסף גדולים על השתתפותם וכי נגבה תשלום כניסה גם ממשפחות שכולות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

אזרחים שרצו להשתתף באירוע סיפרו ל"הארץ" כי הופתעו לגלות שהעירייה גובה דמי כניסה. אחרי שביררו את העניין נמסר להם כי "הם לא שמעו על החוק הזה". "לא משנה מה מחיר הכרטיס, אך מדובר פשוט בלעג לחוק", הם אמרו. בשיחה עם מוקד ההזמנות לאירוע עולה כי הכרטיסים לאירוע אזלו, ומחיר כרטיס עמד על 40 שקלים לאדם. באודיטוריום חיפה ישנם כ- 1,140 מקומות ישיבה.

יו"ר ארגון יד לבנים בחיפה, יעקב זעירא, אמר בתגובה כי "הכניסה לאירוע למשפחות שכולות לא עולה כסף ומי שלא משפחה שכולה צריך לשלם. האירוע הזה מתקיים שנים וככה נהוג מזה זמן רב. העירייה גובה את הכסף ומעבירה את הכסף ליד לבנים. יותר מזה אני לא יודע כלום. למה לא לאפשר לכולם להיכנס בחינם? תשאלו את העירייה".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', קראה לראש העירייה יונה יהב "להורות לאלתר על ביטול גביית התשלום". לפי הודעה שפרסמה, "הפיכת האבל הלאומי, זכר הנופלים והאתוסים המשותפים למטבע עובר לסוחר היא פגיעה בליבה של החברה הישראלית ואסור שתתרחש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ