ה-1 במאי |

משטרת ניו יורק פשטה על בתי פעילים; צעדה אחר הצהריים בתל אביב

ברחבי העולם מציינים היום את חג הפועלים בהפגנות, צעדות ועצרות; פעילי "לכבוש את וול סטריט" טוענים לרדיפה פוליטית על ידי הרשויות בארה"ב

אילן ליאור
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
הארץ

ברחבי העולם מציינים היום (שלישי) את ה-1 במאי, יום הפועלים, בשורת עצרות, צעדות והפגנות. בארה"ב מתכננים פעילי המחאה החברתית "לכבוש את וול סטריט" אירועים המוניים בהם היא מקווה לחסום את ניו יורק וערים גדולות נוספות במדינה בהפגנות המוניות לרגל ה-1 במאי. בעוד הפעילים מתארגנים להפגנות, פשטה משטרת ניו יורק על בתיהם של שלושה פעילים לפחות ותחקרה אותם לגבי תוכניותיהם, כך פרסם היום אתר האינטרנט "גוקר".

"היום זו היתה בלי כל ספק הידרדרות בפעולות רשויות האכיפה שנראות מתאימות ללדפוס הפעולה של סיכול אירועים פוליטים" אמר גידון אוליבר, נשיא נשיא ארגון שמציע תמיכה משפטית לפעילי לכבוש את וול סטריט. "הם שאלו מה התוכניות שלכם לראשון במאי, אם הם יודעים מי המנהיגים – אלה שאלות קלאסיות של מעקב פוליטי", הוסיף.

חוגגים את ה-1 במאי ברחבי העולם

בתל אביב יקיימו היום ארגונים חברתיים, פעילי שמאל ותנועות נוער צעדה לרגל ה-1 במאי. בשש וחצי בערב תצא צעדה מכיכר הבימה לכיכר רבין, שם תתקיים עצרת, בה ישולבו נאומים והופעות. בין השאר ינאמו חברי הכנסת דב חנין (חד"ש), אילן גילאון (מרצ) ואיתן כבל (העבודה); נציגי המחאה החברתית, התנועה הקיבוצית וברית הנוער הקומוניסטי; מורה המועסקת כעובדת קבלן ועובדת סוציאלית. עמיר לב וחמי רודנר יופיעו.

תהלוכה נוספת לציון יום הפועלים, שמקיימת תנועת דרור ישראל, תצא בשעה 17:45 מרחוב בני דן, תעבור דרך רחוב אבן גבירול ותסתיים בבניין ההסתדרות ברחוב ארלוזורוב, שם תתקיים עצרת.

"ב-1 במאי נראה בדיוק מי הוא חלק מהמחאה החברתית ומהרצון הגדול לשינוי, ומי סתם טרמפיסט שרוכב על גב המחאה", אמר אלון לי גרין, אחד המארגנים ופעיל בולט במחאה החברתית. "ההפגנה הזאת היא הראשונה בגל המחאה של הקיץ הקרוב", הוסיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ