אילן ליאור
אילן ליאור

עיריית תל אביב נאלצה לספוג היום (רביעי) ביקורת ציבורית על שצבעה מעבר חצייה בעיר בצבעי דגל הגאווה, אך לאחר כמה שעות צבעה אותו חזרה בלבן.

אתמול השיקה העירייה את מסע יחסי הציבור לקראת אירועי הגאווה בחודש הבא. במסגרת הקמפיין פרסמה העירייה בדף הפייסבוק שלה תמונה של מעבר החצייה המחבר בין קצה שדרות רוטשילד לכיכר הבימה, צבוע בצבעי דגל הגאווה. לאחר מכן היא אף הפיצה את התמונה למערכות התקשורת. "בתמונה מופיעים חברי ההרכב האלקטרוני TYP: עברי לידר וג'וני גולדשטיין, והיא מתכתבת עם התמונה המפורסמת מאלבום 'אבי רוד' של להקת 'הביטלס'", כתבה העירייה. "ההרכב המצליח, המופיע בימים אלה בכל רחבי העולם, יופיע בבמה המרכזית בחוף גורדון במסגרת מצעד הגאווה שיתקיים השנה ב- 8 ביוני".

תושבים רבים מיהרו לברך את העירייה על היוזמה. אחדים אף סיפרו כי התכוונו לצאת למקום ולהצטלם במעבר החצייה הייחודי. אלא שלאחר שהעירייה הספיקה לצלם את המעבר המיוחד, צבעו אותו פועלי העירייה בחזרה ללבן. הפעולה הזו הורידה מעט את מפלס ההתלהבות וגררה גם תגובות שליליות.

תמיכה ראויה בקהילה הגאה או פופוליזם זול? דברו על זה בפייסבוק

למשל, הגולש דרור שטיינברג כתב בעמוד הפייסבוק של העירייה כי "באותה מידה הרי יכולתם לעשות את זה בפוטושופ ולחסוך כסף על הצבעים, על אנשי הצביעה ועל זיהום האוויר שהצבעים הרעילים האלה בטח תרמו לו קצת...המהלך הזה שלכם יצא פופוליסטי, זול וריק מתוכן". "כל כך אופייני לעירייה - מה זה משנה המציאות ארוכת הטווח, העיקר שיש תמונה צבעונית ויפה בפייסבוק", כתב גולש אחר, אהרון פורת.

גם יונתן לוי, אחד ממובילי המחאה החברתית בקיץ שעבר, מתח ביקורת על התנהלות העירייה. "הבוקר צבעו אנשי העירייה מעבר חציה ליד הבימה בצבעי הקשת, לקראת אירועי הגאווה בעיר. כעבור שעתיים, אחרי שצולמו מכל זווית, החזירה העירייה את הפסים לקדמותם המשעממת. הגיע הזמן שכולם יקלטו את זה: כאלה אנחנו בשביל רון חולדאי - ניצבים בפרסומת", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

גולשים נוספים טענו כי מדובר בבזבוז כספי, בעוד שהעירייה היתה יכולה להשתמש בתוכנות כמו "פוטושופ" - במיוחד אם לא התכוונה להשאיר את המעבר צבעוני ליותר מכמה שעות.

העירייה מצידה הסבירה כי כוונתה היתה טובה, אך החוק אינו מאפשר לה להשאיר את מעבר החצייה הצבעוני. "לצערנו", הוסבר לגולשים, "אין אפשרות חוקית להשאיר את מעבר החצייה בצבעים שאינם תקניים. אבל יש לנו יופי של מזכרת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ