חולדאי מוביל קמפיין נגד מסתננים

שישה ראשי ערים פרסמו מודעות הקוראות לגרש ולכלוא מסתננים מאפריקה: "לא צריך להתנצל על היחס כלפיהם"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

רשויות מקומיות ובראשן עיריית תל אביב פתחו היום (חמישי) בקמפיין במטרה להגביר את המודעות לבעיית המסתננים ברחבי הארץ. בקמפיין קוראים ראשי הערים לכלוא ולגרש את המסתננים הלא-חוקיים. יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, פנה היום לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקריאה לטפל בצורך של הרשויות המקומיות לספק שירותים למהגרים האפריקאים.

שישה ראשי ערים לוקחים חלק בקמפיין, ומרכז השלטון המקומי או פורום 15 הערים הגדולות אינם מעורבים בו. על המודעות חתומים ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, ראש העיר פתח תקווה, יצחק אוחיון, ראש העיר בני ברק, יעקב אשר, ראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי, ראש העיר אשקלון, בני וקנין, וראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי.

מי שיזם את הקמפיין ומממן אותו הוא חולדאי, שקורא ליישם את החלטות הממשלה נגד המסתננים, לגרש אותם לארצותיהם או לכלוא אותם במתקני כליאה. בנוסף על כך, טוענים ראשי הרשויות כי כיום הרשויות הן שנושאות בנטל הטיפול במסתננים, כמו מימון ארגון מסיל"ה (מרכז סיוע ומידע לקהילה הזרה).

לדברי ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, "אני שמח שרון חולדאי סוף סוף החליט לצאת עם הקמפיין ואני, כמובן, הצטרפתי. מדובר באוכלוסייה של מסתננים לא חוקיים שצריך לעשות כל דרך להחזיר אותם לארצם ולמולדתם. אני לא קורא לזה גירוש, אני קורא לזה החזרה. אני מדבר על מהגרי עבודה, לא תפקידי לבחון מי מסתנן ומי נמצא בקטגוריה אחרת".

הוא הוסיף כי "הקמפיין נועד להראות סולידריות בין ראשי הערים כדי ליצור מודעות. הממשלה צריכה ליישם את החלטותיה. צריך להתייחס למסתננים כאל כל מי שחודר למדינה באופן לא חוקי ולא צריך להתנצל על כך".

ראש העיר אילת כבר פתח בעצמו בקמפיין דומה ביולי 2010, שלווה בהפגנה נגד המסתננים, מסיבת עיתונאים ובהמשך גם דיון בכנסת. "אני מתריע על העניין כבר שלוש שנים. יש כאן סכנה דמוגרפית לא פשוטה, עוד בטרם דובר על תופעת האלימות בכל הארץ. מעל 10% מתושבי העיר אילת הם מסתננים. זה מצב כאוטי של עיר שגדלה באוכלוסייה שהיא לא תיכננה והיא לא רוצה". בעיריית תל אביב-יפו אישרו כי חולדאי עומד בראש הקמפיין.

יו"ר השלטון המקומי: "הממשלה יוצרת בעיה חברתית"

יו"ר מרכז השלטון המקומי בוחבוט, קרא לממשלה להקצות כספים לרשויות המקומיות לצורך מימון השירותים העירוניים הניתנים למהגרים האפריקאים. "הממשלה יוצרת בעיה חברתית ובינתיים ראשי הרשויות הם אלו שנותנים מענה ושירותים עירוניים לכלל האנשים, בין אם הם זרים ובין אם הם תושבי הרשות", אמר בוחבוט.

"שירותי מערכת החינוך, הרווחה, שירותי הגנת הסביבה והתברואה עולים כסף ועל הממשלה לתקצב עלות זו. לא ייתכן ששוב הממשלה יוצרת בעיה בהיעדר המדיניות ואת החשבון הכספי משלמות מדי חודש, הרשויות המקומיות. אני מתכוון לפעול באופן מיידי, כדי שהממשלה תקצה סכום ראוי, על מנת לשלם על מחדליה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ