התאחדות הסטודנטים בראשות שמולי מצטרפת למאבק למען שוויון בנטל

יו"ר התאחדות הסטודנטים הודיע שבכוונתו להוביל את הפגנת המחאה הקרובה: "רה"מ החליט להיות עקבי באי עמידתו בהתחייבויותיו לציבור"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התאחדות הסטודנטים הארצית הודיעה אחר הצהריים (שלישי) על כניסתה למאבק למען השוויון בנטל הגיוס לצה"ל, וזאת בעקבות משבר חוק טל.

ההחלטה התקבלה בתום ישיבת חירום של התאחדות הסטודנטים הארצית בה הוחלט על חבירה לארגונים החברתיים הפעילים בנושא. עוד הוחלט על השתתפות והובלת הפגנת המחאה החברתית המתוכננת במוצאי שבת הקרובה ברחבת מוזיאון תל אביב, תוך העלאת נושא השוויון בנטל.

לדברי יו"ר ההתאחדות, איציק שמולי, "ראש הממשלה החליט להיות עקבי באי עמידתו בהתחייבויות כלפי הציבור - קודם בתחום החברתי וכעת בנושא השוויון בנטל. בפיזורו את ועדת פלסנר בחר נתניהו לוותר על החיילים, הצעירים, הסטודנטים, העולים, אנשי הפריפריה, משלמי המיסים והמילואימניקים". הוא הוסיף: "עידן הקומבינה נגמר, הסטודנטים מצטרפים למחאה ויובילו את השינוי".

איציק שמולי במאהל הפראיירים בתל אביב, היום

עוד אמר שמולי כי "אני לא פה כסטודנט וגם לא כמי שהוביל את המחאה בקיץ 2011", אמר, "אני פה עבור הרוב הדומם שהבעיה שלו שהוא עשה את המסלול הנכון: הלך לצבא, להשכלה הגבוהה ולמילואים אבל הצרכים שלו לא נספרים במוקדי קבלת ההחלטות. ישראל מחולקת לישראל שמקומבנת ולישראל שנאנקת. אסור שההקרבה שלנו למדינה תשמש לאפליה פעם אחר פעם".

אנשי מטה המאבק בחוק טל אמרו כי "עונת המריחות נגמרה. המשרתים של שנת 2012 לא יסכימו לפחות מחוק שיחזיר את השוויון למדינה". לדברי עידן מילר, מתנועת המחנה המשותף, "אנחנו באים עם קריאה ברורה: את טרכטנברג מרחו, מאסון הכרמל ברחו ועכשיו אותנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ