"מגדל צדק" |

פעילי המחאה הקימו "חומה ומגדל" סמוך לכביש החוף

סיור משטרה שהגיע למקום ביקש מהפעילים שלא להתקרב לכביש אך לא דרש לפנותם. אחד הפעילים הודיע שלא יירד מהמגדל עד שהדרישות לדיור ייענו

רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

פעילים במחאה החברתית הקימו לפנות בוקר (שלישי) מבנה ברוח חומה ומגדל סמוך לכביש החוף, לא רחוק מקיבוץ יקום ומחוות רונית. המתחם, המכונה "מגדל צדק", נבנה החל מרדת החשכה ביוזמת הקואליציה החברתית וכולל חומת עץ ומגדל שמירה.

במקום נתלו שלטים עליהם נכתב "כאן תוקם עיר הבעדים" וקריאות לדיור ציבורי. למקום הגיעו כשלושים פעילים, ביניהם זאב גראואר ממחאת הדלק, ערן בריל מבית העם, וחברים בקבוצת "המעברה" הירושלמית. בין החומות, הוקמו כמה אוהלים ומשרד שפועל בתוך מכולה. למקום הגיעו שני שוטרים, שביקשו מהפעילים לא להתקרב לכביש החוף, אך לא דרשו לפנות את המקום.

"הקמנו את המיזם כסמל", אומר גד הרן, יוזם "מגדל צדק". "באנו להסביר לעם ישראל ולמנהיגיו שפעם היה פה אתוס של גאולת קרקע והתיישבות. צריך להתקדם הלאה, ולדבר על צדק חברתי וזכויות חברתיות. הזכות החברתית היסודית היא זכות הדיור. שטחי המדינה וקק"ל נועדו לבנות בתים ולא כדי לספסר ולמלא חורים בתקציב. זו אחריותה של הממשלה לבנות דיור לעם ישראל. אנחנו לא רוצים להתעמת עם ראשי ערים. זה שדה בור חסר שימוש ואנחנו מתכוונים להחזיק כל עוד נוכל".

במקום נמצא גם הפעיל החברתי ג'קי אדרי, שידוע בפעילותו למען עובדי הקבלן ובשביתת הרעב שניהל נגד הפרטת המים. הוא הודיע שלא יירד מהמגדל עד שהדרישות לדיור ייענו.

הפעילים בונים את המגדל. לפנות בוקרצילום: http://www.ustream.tv

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ