מפגינים התבצרו על גשר דיזינגוף סנטר במחאה על המצב החברתי

השמונה מוכרים למשטרה ממחאת הקיץ שעבר. הם התבצרו על הגשר מספר שעות והביאו להתקהלות של המונים מתחתיהם ולחסימת הצומת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שמונה בני צעירים בשנות ה-20 לחייהם טיפסו היום (רביעי) על הגשר המחבר בין שני הבניינים של קניון "הדיזנגוף סנטר" בתל אביב במחאה על המצב החברתי והאווירה הציבורית בארץ. השמונה פרסו שלט שעליו נכתב "מהפכה של אהבה" ולאחר מכן שרפו אותו. קהל שהתאסף במקום עודד את המפגינים בקריאות וצעקות "מהפכה". כוחות חילוץ והצלה פרסו מזרן הצלה והמשטרה ניסתה לנהל מו"מ עם המפגינים אך אלו סרבו לשתף פעולה ולדבר עם השוטרים. ההתקהלות הביאה לעומס תנועה כבד באזור במשך מספר שעות.

במכתב שפרסמו השמונה נכתב בין היתר: "לאחים והאחיות שלנו לפעמים מגיע זמן שיש לומר באומץ עד כאן. אנחנו מרגישים שהגענו לקצה. בחיים האלה יש כל כך הרבה פוטנציאל, יכול להיות הרבה יותר טוב. במקום לתת זה לזה אנו אנו במתח והישרדות קצב חיים לא בריא. הפכנו לאגואיסטים, התרחקנו זה מזה, הפכנו מנוכרים והפסקנו להודות על טוב. רצים בסחף מטורף לקנות דברים כאילו זה מה שיעשה אותנו מאושרים".

מפגין ליד דיזינגוף סנטר. ברקע: המתבצרים על הגשר

עוד נכתב כי "העולם גווע באלימות, תאונות דרכים, עוני, התחממות כדוה"א והתעללות בבעלי חיים... ואנחנו עוצמים עין למול זה. לא מצאנו דרך אחרת להגיע ללב שלכם חוץ מלטלטל את הגלגל שנע מעצמו. סליחה אם רגשותיו של מישהו נפגעו מאיתנו ומהמעשה הקיצוני הזה, בבקשה אל תשנאו אותנו כי הכוונה שלה היא טהורה. רוב האנשים ממילא יראו טלוויזיה הערב אחרי שהכל ייגמר ומחר העסקים יהיו כרגיל".

במשטרה אמרו שהקבוצה מוכרת להם כפעילי המחאה החברתית של הקיץ שעבר. ארבעה בני אדם נעצרו במהלך ההפגנה בגין הפרת הסדר הציבורי. לאחר קרוב לשלוש שעות צעק אחד המפגינים "למישהו אכפת?" והקבוצה ירדה יחד לכיוון השוטרים.

המשטרה עצרה את השמונה והם הובאו לחקירה.לחקירה במשטרה. במשטרה שוקלים כעת להגיש כתבי אישום ולתבוע את המעורבים בתביעה אזרחית בגין ההוצאות שנלוו לאירוע. בכוונת המשטרה לפעול נגד הפעילים ביד קשה על מנת להרתיע אנשים נוספים מלבצע פעולות מסוג דומה.

המחאה בדיזינגוף סנטר, היום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ