אחרי 9 שנים: המתנ"ס בשכונה הענייה בלוד ייפתח מחדש

מתנ"ס שיקגו ברמת אשכול, שרוב תושביה ערבים, סיפק בשנים האחרונות שירות מצומצם ליהודים דתיים. מאבק משותף ל-2 האוכלוסיות ישיב הפעילות השוטפת

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

לאחר שנים שבהן היה מתנ"ס שיקגו בשכונת אשכול שבלוד מושבת מכל פעילות, התבשרו השבוע תושבי השכונה כי הושג הסכם בין העירייה והחברה הלאומית למתנ"סים, שיבטיח את חזרת החברה לפעול בעיר בתחילת השנה החדשה.

המתנ"ס - בשכונה שהיא הענייה ביותר בעיר – ננטש לפני כתשע שנים כאשר בשיאו של המשבר העירוני הקשה שפקד את העיר, עזבה החברה את כל ששת המבנים שסיפקו פעילות ותרבות פנאי לתושבים.

במשך שנה שלמה עמדו כל המבנים נטושים ולא התקיימה כל פעילות בהם. ואולם, לאחר מכן החל שיתוף פעולה בין העירייה והגרעין התורני שהחל לספק שירותים לתושבים. ואולם, בשכונת אשכול, שרוב תושביה ערבים, כמעט לא הוגשו שירותים. אלו שכן ניתנו, התמקדו בעיקר בקהילה האתיופית במקום.

לפני כשבועיים דיווח "הארץ" על פעילות חברתית שהתארגנה במקום של תושבים יהודים וערבים וועד פעולה שהוקם בשכונה שדרשו החזרת הפעילות של החברה למתנ"סים ומתן שירותים לכולם. בעיריית לוד ציינו כי בעקבות החלטת הממשלה ב-2010 לשיקום העיר נקבע כי החברה הארצית למתנ"סים תשוב לפעול בה ותגדיל את פעילותה בשכונות נוספות.

במסגרת הסיכום הודיע גזבר העירייה ציון הדר כי עם שיפור מצבה הכספי, תוכל לוד להכפיל את השתתפותה בחברה למתנ"סים ממיליון שקלים בשנה, לשני מיליון החל משנת 2013.

בחברה למתנ"סים ציינו כי הפעילות תתחדש כבר בימים הקרובים וכן נבנית תוכנית פעילות לכל המתנ"סים, שתיתן מענה לכל קבוצות האוכלוסייה בעיר. "אנו מודים לעיריית לוד ולראש העיר הממונה מר מאיר ניצן על השותפות ומאחלים לתושבי לוד חיי קהילה פעילים משמעותיים ומהנים", אמרו בחברה.

"המאבק שלנו הצליח כפעילים חברתיים, נשים וילדים ערבים ויהודים תושבי השכונה ומחוץ לה", אמרה סמאח סלאימה אגבאריה, ממובילות המאבק. "האמנו בצדקת הדרך, באפשרות לתקן מצב הזוי של חוסר צדק וחוסר הגיון שניהל את עיריית לוד שנים בתחום החברה ותחומים אחרים, אני שמחה שמאבק קהילתי משותף לאורך שנים הניב פירות, אני מברכת את תושבי העיר וראש העיר על ההחלטה האמיצה והנחוצה בעת זו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ