3 נערים מנצרת התנצלו על תקיפת ערבייה; יסבירו לתלמידים את חומרת המעשה

שלושת בני ה-14, שאותרו ונחקרו אתמול בלילה, דרשו שלשום מערבייה תושבת העיר לעזוב את השכונה ואחד מהם ירק עליה

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

שלושה נערים בני 14 מנצרת עלית שהטרידו תושבת ערבייה ודרשו ממנה לעזוב את השכונה ההתנצלו על מעשיהם, והתחייבו להצטרף לפעילות קהילתית של המשטרה ולהסביר לתלמידי העיר כמה חמור המעשה.

הנערים הטרידו ביום שישי שעבר את התושבת הערבייה ודרשו ממנה לעזוב את השכונה, כאשר אחד מהם אף ירק עליה. לאחר שהאשה הגישה תלונה בתחנת המשטרה בעיר. נפתחה חקירה בהנחייה ובליווי של מפקד מחוז צפון במשטרה, נציב רוני עטיה, ובסיומה אותרו אמש שלושת הנערים. השלושה הודו במעשים והתנצלו עליהם. הם שוחררו - לא לפני שהתחייבו לקחת חלק בפעילות ההסברה.

בשבוע שעבר נעצרו בטבריה שלושה צעירים בחשד שהכו צעיר ערבי בעיר בסוף השבוע שלפני כן. בחקירתם התברר ששניים מהם היו מעורבים גם בתקיפת אזרח ערבי ביפו שבוע קודם לכן, בטיילת בתל אביב. השניים הועברו לחקירה בתל אביב. בסוף השבוע עצרה משטרת טבריה עוד נער בחשד לתקיפת תושב נצרת בחוף הכנרת.

שלושת חשודים מטבריה תקפו את נימר שרקאווי כשנפש עם אשתו באחד מחופי הכנרת. לדבריו שרקאווי, השלושה נמלטו מיד לאחר התקרית. הצעיר, תושב נצרת, נזקק לטיפול רפואי ופונה לבית החולים פוריה. אנשי הצוות בבית החולים העבירו את המידע לתחנת המשטרה בטבריה.

החשודים בתקיפת במורה הערבייה בבית המשפט

בשבוע שעבר הותקפו בקרית משה בירושלים שתי מורות, אחת מהן ערבייה, שבאו לשכונה לניחום אבלים. הושלכו עליהן חפצים, ירקו עליהן, קיללו אותן וניפצו את שמשת המכונית שבה נסעו. קטין שנעצר בחשד למעורבות בתקיפה שוחרר בערבות. המשטרה טענה שידועה לה זהות התוקפים האחרים – רובם תלמידים בישיבה ברחוב קוראי העיתים בשכונה – וכי הם ייעצרו. שני מהם הסגירו עצמם למשטרה והודו בתקיפה.

לפני שבוע נעצרה קטינה יהודייה המתגוררת ביהודה ושומרון, בחשד למעורבות בתקיפה על רקע לאומני של ערבייה בתחנת רכבת בירושלים בפורים. חקירת המשטרה החלה בעקבות תמונות שהגיעו לידי במשטרה, שבהן נראות צעירות יהודיות תוקפות את האשה, הנא אמטיר, בתחנה של הרכבת הקלה בירושלים בפורים.

אמטיר סיפרה כי "ארבע נשים צעירות באו אלי ושאלו אותי אם אני ערבייה, אמרתי שכן, ושאפשר לראות לפי הבגדים. הן ירקו עלי ואחת מהן החלה לצעוק 'ערבייה, ערבייה'. בשלב הזה הן דחפו אותי על שלט שהיה במקום, החלו להכות אותי באגרופים, ובעטו לי בבטן ובגב. הן חיות אדם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ