דו"ח הגזענות: עלייה חדה במספר ההתבטאויות המסיתות של אישי ציבור

במסמך, שהכין המטה למאבק בגזענות בישראל, נטען כי אשתקד נרשמו 44 "אירועי הסתה" - בעיקר נגד פליטים וערבים; עלייה גם בפגיעה במוסדות קדושים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

דו"ח הגזענות לשנת 2013, המתפרסם לקראת היום הבינלאומי למאבק בגזענות שחל ב-21 במארס, מצביע על עלייה של עשרה אחוזים באירועי גזענות בישראל לעומת 2012.

את הדו"ח מפרסם המטה למאבק בגזענות בישראל המאגד 37 ארגוני זכויות אדם. הוא כולל אירועי גזענות שאירעו בארץ ב-12 החודשים האחרונים ומביא בעיקר את האירועים המדווחים בכלי התקשורת. כמו כן, נכללים בחישוב אירועים שטיפולם הגיע לארגונים החברים במטה, שלא פורסמו בכלי התקשורת.

מהממצאים מסתמנת עלייה בהצהרות הגזעניות מפי אישי ציבור. הדו"ח תיעד השנה 106 התבטאויות שהוגדרו כ"אירועי הסתה", לעומת 59 אשתקד. 44 מקרים נגד ערבים, 54 אירועי הסתה נגד פליטים ומהגרי עבודה ו-4 אירועים נגד מזרחים. בנוסף נרשמו שני אירועים נגד דוברי רוסית ושני אירועים נגד הקהילה הגאה. כמו כן, הדו"ח כולל 23 תקריות של פגיעה בבתי קברות ובבתי קדושה של האסלאם, הנצרות והיהדות. זאת, לעומת 13 אירועים בלבד בשנה שעברה. גם בתחום הספורט ישנה עלייה באירועי הגזענות ובדו"ח מצביעים על 78 אירועים לעומת 55 בשנה הקודמת.

ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי בהפגנה נגד פליטים בדרום ת"א, בשנה שעברהצילום: אלון רון

“השנה האחרונה היתה שנה של החרפה באירועים הגזעניים. שנה של הסתה מצדם של אנשי ציבור שחלחלה עמוק לתוך החברה בישראל", אומר עו"ד נידאל עותמאן, מנהל המטה למאבק בגזענות, שמוסיף כי הממשלה החדשה צריכה לשים בראש סדר העדיפויות שלה את המאבק בגזענות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ