משרד החינוך: לא ננהיג תפילה לתלמידים לפני בחינה

אתמול דווח כי השר הנכנס שוקל את המהלך; גדעון סער נפרד ממשרדו: "החזרנו את החינוך לתור הזה ולמקומו הראוי בסדר העדיפויות"

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור קשתי
אור קשתי

בכירים במשרד החינוך אמרו היום (שלישי) כי אין כל תוכנית או כוונה להנהיג תפילה בבתי הספר לפני מבחנים. גורמים במשרד ציינו כי "רעיון כזה לא נידון בשום פורום", והדגישו כי שר החינוך החדש, שי פירון, והצוות הקרוב לו, "מתכוונים להקדיש את הזמן הקרוב ללמידה". אתמול דווח כי פירון שוקל להנהיג תפילה אישית לתלמידים לפני מבחן, כדי לנסות ולהרגיע אותם.

בעבר מתח פירון ביקורת על חשיבות היתר, לשיטתו, המיוחסת למבחנים, ונראה כי כעת הוא יבקש ליישם בהקשר זה מדיניות שונה מזו שהנהיג השר היוצא, גדעון סער.

בצהריים נערך בירושלים טקס חילופי השרים. שר החינוך היוצא, גדעון סער, אמר באירוע כי "החזרנו את החינוך לתור הזהב. החינוך קיבל את מקומו הראוי בסדר העדיפויות, ורפורמה רדפה רפורמה". הוא הוסיף כי "האמנתי בדרך שהובלתי בכל התחומים. לא צריך להתרגש מהביקורת".

"אין תפקיד יותר גדול וקדוש מתפקיד המחנך", אמר השר הנכנס פירון, "אני מזמין את מורי ישראל להשמיע קול להיות שותפים בעיצוב תנועת החינוך של ישראל. המורים שותפים להיבטים פדגוגיים - ולא רק לממש את חזונו של השר, אלא גם לפעמים להסביר לו שהוא טועה". בין היועצים בצוותו החדש של פירון נמנים חילי טרופר, לשעבר מנהל תיכון ברמלה שהתמודד בפריימריז במפלגת העבודה וכן שיבי פרומן, בנו של הרב מנחם פרומן שמת בראשית החודש.

שי פירון וגדעון סער בטקס חילופי השרים, היום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ