לפיד: הדיווחים על העלאת שכר הסטודנטים - ספין

שר האוצר תקף את התאחדות הסטודנטים על שימוש "בפוליטיקה הכי ישנה", והבטיח: "התקציב הקרוב ישים במרכז לא רק את ריקי כהן, אלא גם את בנה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר האוצר יאיר לפיד הכחיש בצהריים (שלישי) טענות על כך שמשרדו מתכוון להעלות את שכר הלימוד באוניברסיטאות וכינה אותם "ספין מגוחך". בפוסט שפרסם היום בפייסבוק כתב לפיד: "סטודנטים יקרים, עושים עליכם סיבוב. קמתי הבוקר והתברר לי שהוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה. אילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים, הייתי נוסע אליי הביתה כדי להפגין נגד עצמי בעצמי. למה התאחדות הסטודנטים פרסמה את זה? כדי שאני אאלץ להכחיש ואז הם יוכלו לומר שהם כופפו אותי".

לדברי לפיד, "זה קצת עצוב שדווקא נציגי הציבור הכי צעיר במדינה משתמשים בטריקים של הפוליטיקה הכי ישנה. כמו שאתם יודעים, התקציב הקרוב ישים את האדם העובד במרכז. לא רק את ריקי כהן, אלא גם את הבן שלה שרוצה ללמוד הנדסת מחשבים".

אחרי פגישה אמש בין נציגי אגף התקציבים במשרד האוצר ליו"ר התאחדות הסטודנטים, אורי רשטיק, נמסר מההתאחדות על ההעלאה הצפויה לכאורה, וכן כי נציגי האוצר דרשו שהסטודנטים יקחו חלק במשא ומתן על העלאת שכר הלימוד ונאמר להם כי אם יסרבו לדרישה - שכר הלימוד יעלה באופן חד צדדי ותקציבי מערכת ההשכלה הגבוהה יקוצצו.

לדברי רשטיק, נאמר לו כי אם הסטודנטים יסכימו להעלאת שכר הלימוד, תקציבי ההשכלה הגבוהה לא יקוצצו, שכן העלאת שכר הלימוד תגדיל את הכנסות מוסדות ההשכלה הגבוהה ותאפשר לממשלה לקצץ בתקציבים המועברים אליהם.

לפידצילום: אורן נחשון

לפיד פרסם את הפוסט בצהריים בעיצומו של דיון נוקב שיזמו סיעות האופוזיציה במליאה על הקיצוצים הצפויים. הוא לא טרח להתייצב לדיון ושלח את סגנו, ח"כ מיקי לוי. ח"כ ניצן הורוביץ, שהתייצב על בימת הנואמים שאל: "יאיר לפיד תהה איפה הכסף? אני שואל איפה שר האוצר, למה הוא לא כאן"? הורוביץ הוסיף: "לפיד טוען שבא לשנות אבל בפועל ממשיך את המדיניות הכלכלית האכזרית של ביבי, ומחפש את הכסף בכיס של מעמד הביניים ובפגיעה בשכבות המוחלשות".

בהתאחדות הסטודנטים שבו היום על טענתם על הדרישות שהוצגו בפניהם אמש, ומסרו כי "שמחנו לראות את ההתחייבות של שר האוצר לשמירה על ציבור הסטודנטים ועל מערכת ההשכלה הגבוהה. לצערנו, אתמול בפגישה הוצג בפנינו האולטימטום או שנסכים להעלאה בשכר הלימוד או שיהיה קיצוץ כואב בתקציב ההשכלה הגבוהה. כסטודנטים, אנו יודעים שציבור הסטודנטים מספיק חכם כדי לא ליפול לספינים. אנו קוראים לשר האוצר לשבת עם הפקידות הבכירה שלו ולהביע גם בפניהם את החשיבות שבשמירה על הסטודנטים ואם כך התחייבותו שלא יהיה קיצוץ בשום אופן במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל".

ח"כ איציק שמולי (העבודה) אמר היום בתגובה לפוסט של לפיד כי "מוטב ששר האוצר יחזק את הקשר עם הפקידים שלו באגף התקציבים שאולי מנסים לנגוס בסמכויותיו ולהציע תכניות במקומו. האשמה כאילו הדברים הומצאו פשוט מקוממת. האולטימטום אכן הוצב לסטודנטים אמש ומי שעושה כאן סיבוב זה האוצר. אני עצמי מכיר היטב את תכנית המגירה הזו של האוצר. מוזר שמי ששאל איפה הכסף מתיר לפקידיו לחפש אותו דווקא אצל מעמד הביניים. מה אומרים ילדיה של ריקי כהן?".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ