ירדן סקופ, כתבת החינוך של "הארץ"

המפקחת הראשית על מקצוע המתמטיקה במשרד החינוך דיווחה הערב (רביעי) כי קיבלה שיחות טלפון מאיימות בשעות הלילה, כמה שעות לאחר הבגרות במתמטיקה. האיומים התקבלו על רקע תלונות מצד תלמידים ומורים על כך שהבגרות הנוכחית היתה קשה במיוחד.

תלונות דומות נשמעות כמעט בכל שנה, אך האיומים על המפקחת הם עליית מדרגה.
בנוסף, התלמידים הפיצו עצומה בה נכתב כי "הבגרות היתה קשה מעבר לרגיל. גם מי שלמד ותרגל בגרויות של שנים קודמות לא הצליח בבגרות השנה. החומר שעליו היו מבוססות השאלות בבגרות היה שולי ביחס לחומר הנלמד במשך השנה. גם המורים מעידים על בגרות קשה מבשנים עברו".

שר החינוך שי פירון שוחח עם המפקחת ד"ר אירמה ג'ן כדי להביע את תמיכתו בה. הוא הביע זעזוע עמוק מהאיומים כלפיה ואמר כי "יש בכך ביטוי לאיבוד פורפורציות ולטשטוש הגבולות בין עיקר לטפל". השר שוחח גם עם יו"ר מועצת התלמידים הארצית על הסכנה וההשלכות ההרסניות שבהתנהגות שכזו.

תלמידים במהלך בחינת הבגרות במתמטיקה

לדף הפייסבוק של שר החינוך הגיעו תלונות רבות של תלמידים והורים על הבחינה. כך למשל כתבו התלמידים: "השאלון היה הרבה יותר קשה ואף אחד מהכיתה שלי לא הצליח", "האם חברך שר האוצר היה עובר בהצלחה את שאלון הבגרות 806 אתמול כדי שידע לחשב את הגזרות הכלכליות שהוא גוזר עלינו?" וגם "אני חורש כבר 4 שנים מתמטיקה כדי לסיים 5 יחידות בכיתה י', יש לי מגן של 96, אני חרשתי חודש לפני הבגרות ובכללי כל הארבע שנים הללו, אבל בחינת הבגרות היתה קשה מדי נקודה!!!!!!!!!!!!".

יו"ר מועצת התלמידים הארצית יובל כחלון אמר כי "המבחנים ברובם לא היו הוגנים, היו מכשילים, היו טריקיים. עשרות אלפי פניות מצטברות מתלמידי ישראל שלמדו, השקיעו הזיעו ועמלו קשה כדי להצליח בבחינה. לא ניתו לנושא לעבור לסדר היום". עם זאת, הוסיף כחלון כי הוא מגנה את האיומים על המפקחת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ