הקצין שהתחזה בפייסבוק כדי להכיר נשים יצא לחופשה מתפקידו

נשים העידו כי הקצין, בדרגת אלוף משנה, יצר פרופיל בפייסבוק בשם בדוי וטען שהוא גרוש. לאחר שנפגש עם מפקד זרוע היבשה, ביקש לצאת לחופשה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

קצין צה"ל הבכיר שאימץ דמות פיקטיבית בפייסבוק למטרות מיניות יצא לחופשה מתפקידו הצבאי. הבירור בעניין התלונות שתיארו את מעשיו עדיין נמשך בצבא.

לאחר פרסום התלונות שהתווספו אודות מעשיו של בקצין בדרגת אלוף משנה ברשתות החברתיות, הוא ביקש ממפקד זרוע היבשה, האלוף גיא צור, לצאת לחופשה עד לבירור הפרטים בעניינו.

על פי החשד, הקצין נהג להתחזות בפייסבוק לדמות אותה המציא – "אלון רותם", ובאמצעותה חיזר באופן אינטנסיבי אחר מספר נשים עד שאלו נעתרו למפגש עמו. בחלק מהמקרים אף הזדהה הקצין כבעל תפקיד בכיר במערכת הביטחון, דבר המנוגד לפקודות הצבא.

אילוסטרציהצילום: ניר כפרי

בשל התלונות שהגיעו לידי הצבא, זימן בימים האחרונים מפקד זרוע היבשה את הקצין, שנחשב לבעל תפקיד בכיר בחיל המקצועי אליו הוא כפוף, לשיחת בירור. בצבא כבר ייעדו את הקצין לתפקיד בכיר ולקדמו בדרגה לתת-אלוף. קצינים ששירתו איתו סיפרו כי השמועות על פעולותיו היו מוכרות למי ששירת עמו. לפני כעשור הוגשה נגדו תלונה בגין הטרדה מינית, ובבירור שנעשה נמצא הקצין אשם במעשים. מדובר צה"ל נמסר כי "נגד הקצין הוגשה תלונה בגין הטרדה מינית לפני כעשור, אשר טופלה במישורים המתאימים. הקצין ביקש ממפקד זרוע היבשה לצאת לחופשה עד לסיום הבירור בעניינו".

לפי עדויות של נשים עמן התראה הקצין, שפורסמו אתמול באתר "וואלה", התעקש אלוף המשנה להיפגש עם הנשים תוך שהוא מציג עצמו כמי שפנוי לקשר, ובאחת העדויות אף ניסה באופן כוחני ליצור מגע פיזי עם האישה. בתיאורה של ש', היא מספרת כי לאחר שהגיע לביתה בשעה מאוחרת והשניים שוחחו, הוא נישאר לישון בביתה, "אבל עשיתי איתו סיכום שאין דבר כזה שתהיה פעילות פיזית", לדבריה. "הוא ניסה בכל הכוח, הוא לא התייחס ל'לא' שלי. אני הרגשתי משהו לא תקין בהתנהלות שלו, במיוחד אחרי שהוא ניסה בכוח. אבל מכיוון שאני אישה שאומרת 'לא זה לא', ולמילה שלי יש משקל, נתתי לו להבין שזה לא ילך", אמרה ש' לאתר "וואלה". "הוא ניסה וניסה, עד שהוא הבין שכשאני אומרת לא זה לא. הוא פשוט הפסיק ונרדם. בבוקר הוא הלך". ככל הידוע, תלונה במשטרה בעקבות הדברים לא הוגשה.

כתבות מומלצות

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ