שוב: המשטרה מנעה מנשות הכותל להתפלל ברחבה המרכזית

נשות הארגון הופנו על ידי השוטרים לרחבה העליונה, לאחר שמאות מתפללות חרדיות ניסו למנוע מהן גישה לעזרת הנשים. לטענתן, רב הכותל קרא להפריע לתפילתן

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

כ-250 מתפללות ומתפללים מארגון נשות הכותל הגיעו הבוקר (רביעי) לכותל המערבי, אך המשטרה מנעה מהם להיכנס לרחבה הראשית והפנתה אותם לאזור נפרד, לאחר שבמקום חיכו להם כמה מאות מתפללות חרדיות, שביקשו למנוע את כניסתן של נשות הכותל לעזרת הנשים.

הנשים קיימו את התפילה כבכל ראש חודש, אך נאלצו להסתפק ברחבה המרוחקת מהכותל. בארגון נשות הכותל ובקרב הזרמים הפלורליסטים הביעו מחאה על החלטת המשטרה. "גם הבוקר הזה מעניקה משטרת ישראל לפרס בריוני הכותל, תוך רמיסת זכויותיהן של נשות הכותל להתפלל כמנהגן ברחבת הכותל", אמר הרב גלעד קריב מהתנועה הרפורמית.

"לא היתה כל הצדקה לדחוק את נשות הכותל לקצה קציה של הרחבה, מאחורי גדרות, בניגוד גמור למנהג נשות הכותל ב-25 השנים האחרונות", הוסיף מנכ"ל התנועה המסורתית, עו”ד יזהר הס.

נשות הכותל ברחבה העליונה, הבוקר

נשות הכותל הביעו גם מחאה על כך שרב הכותל, שמואל רבינוביץ', נטל את המגפון לידיו וקרא, לטענתן, להפריע לתפילה שלהן. "נדהמנו לגלות שמי שמשמיע את קולו במערכת ההגברה הוא לא אחר מרב הכותל, שהתגייס באופן חריג כדי להפריע לתפילתנו. מה שאוסר הרב על הציבור כולו הוא מתיר לעצמו", אמר מנכ"לית הארגון, לזלי זקס.

לעומתם סגן ראש עיריית ירושלים, יוסי דייטש (יהדות התורה), בירך על החלטת המשטרה: "קידוש שם שמיים גדול התרחש הבוקר בכותל המערבי שנערכה תפילת שחרית בהשתתפות אלפי בנות חרדיות. קומץ נשים שמתרתן לחלל את הכותל ניסו לעשות פרובוקציה ללא הצלחה".אין זו הפעם הראשונה שנשות הכותל אינן מורשות להתפלל ברחבה הראשית. בתחילת החודש שעבר מנעה משטרת ירושלים מנשות הארגון להתפלל ברחבת הכותל המערבי לרגל ראש חודש אב, בטענה לעומס במקום. אשה וגבר חרדים עוכבו לחקירה בחשד להשלכת בקבוק, וכמה ביצים הושלכו לעבר 300 הנשים ותומכיהן שנותרו מחוץ למתחם. במשטרה טענו שהסיבה שמנעו מנשות הכותל להתפלל היא חוסר מקום ברחבה, שלדבריהם היתה מלאה בכ-7,000 תלמידות סמינרים חרדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ