חוק העזר בת"א ישונה כדי לאפשר פתיחת עסקים בשבת

העירייה הודיעה על כוונתה לשנות את חוק העזר העירוני לאחר הבחירות באוקטובר. נציגי המרכולים הקטנים: "תל אביב הפכה את ישראבלוף למדיניות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עיריית תל אביב הודיעה הערב (שלישי) כי בכוונתה לשנות את חוק העזר העירוני באופן שיאפשר פתיחת עסקים מסויימים בשבת. עד לשינוי חוק העזר, לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, החליטה העירייה לא להטיל קנסות על עסקים שפעלו עד כה בשבת וימשיכו להיות פתוחים. לעומת זאת, העירייה הבהירה כי תטיל קנסות על עסקים חדשים שיפעלו בשבת בניגוד לחוק העזר העירוני הקיים.

עוד הוסיפה העירייה, בהודעה שהגישה בהתאם להנחיית בית המשפט העליון, כי נגד עסקים שיהוו מטרד או יפריעו לסדר הציבורי יבוצעו פעולות אכיפה. ראש עיריית תל אביב־יפו, רון חולדאי, הנחה את היועץ המשפטי לעירייה לגבש הצעה לתיקון חוק העזר שתתחשב במציאות הקיימת בעיר: “תל אביב־יפו תישאר עיר חופשית, פתוחה וידידותית לכל תושביה. יש בכוונתנו למצוא את הדרך המשפטית הנכונה להגדיר בחוק את המציאות התל אביבית המאוזנת, שרובם המכריע של תושבי העיר חיים עימה בשלום. מציאות המאפשרת את קיום יום המנוחה לצד החופש של כל אחת ואחד להנות ממנו”.

עורכי הדין דוד שוב ועברי פינגולד, שיצגו את בעלי העסקים בבית המשפט מסרו בתגובה כי “עמדתה החדשה של עיריית תל אביב אינה מתיישבת משום בחינה עם פסק דינו של בית המשפט העליון, לא עם רוחו של פסק הדין ולא עם הוראותיו המפורשות. לא מדובר במדיניות אכיפה, כי אם בהפיכת העבריינות לנורמה. מה שכינה בית המשפט העליון ‘ישראבלוף’ יקרא מעתה ‘מדיניות’”. עורכי הדין הוסיפו כי ”עמדתה החדשה של העיריה כפי שהוצגה הינה בלתי חוקית ובלתי מוסרית בעליל ואין ספק שלא תעמוד בשום מבחן משפטי”.

סניף טיב טעם בתל אביב

ח”כ ניצן הורוביץ, מועמד לראשות העיר תל אביב־יפו, ביקר את החלטת ראש העיר המכהן לשנות את חוק העזר העירוני רק לאחר הבחירות. “חולדאי מסכן את תרבות הפנאי של תל אביב בגלל החשש מהבחירות. אך יש לומר לתושבים את האמת כפי שהיא עוד לפני כן, זו מהות הדמוקרטיה. יש לאפשר פעילות שמשרתת את הציבור גם בסופי שבוע. אם חולדאי לא יעשה זאת, הרי לאחר שאבחר לראשות העיר אשנה את חוק העזר העירוני כך שיאפשר לפיצוציות ומרכולים לפעול בסופי שבוע, כחוק, ובלי להסתכן בקנסות מידי פקחי העירייה, כפי שקורה כעת”.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

ליד בית הספר רוב בטקסס, היום

גם הטבח בטקסס לא ישנה את עמדת השופטים השמרנים בעליון בארה"ב

מסעדת קוקו תאי

זו לא באמת מסעדה. זה מקום בחוף הים שבו מופיעים כוכבי ריאליטי

Businesswoman and businessman HR manager interviewing woman. Candidate female sitting her back to camera, focus on her, close up rear view, interviewers on background. Human resources, hiring concept

לפני ראיון עבודה בזום, היא קיבלה מייל: "מגזר ערבי, גם קושי בשפה"

מבט מאחור על שלושה ילדים, בן ו בת קטנים ו בת מתבגרת, עם תיקי גב בדרך ל בית הספר
Royalty-free stock photo ID: 1792161653

Happy school children going to school outdoor at sunny autumn day. Rear view of teen girl and two toddler preschoolers with backpack go to the kindergarten.

I
By Inna Reznik

תלמידים
אחים
אחיות
ילקוטים
ילקוט
תיק
ביס
לימודים

במודעת הדרושים נכתב "לא נדרש ידע קודם". לשם תשלחו את הילדים?

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"