ניצחון לתלמידים: ארגון המורים משעה את שביתת הטיולים

המורים הכריזו עיצומים על פעילויות מחוץ לבתי הספר בשל המבוי הסתום אליו נקלע המו"מ עם משרד החינוך, אך כעת הסכימו לדחות אותם עד לפגישה עם שר האוצר

ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ
כתבת החינוך של "הארץ"

הנהלת ארגון המורים העל יסודיים הודיעה היום (שלישי) כי היא משעה את העיצומים עליהם הכריזה בשבוע שעבר ובמסגרתם בוטלו כל פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר. יו"ר הארגון רן ארז ייפגש ביום חמישי עם שר האוצר יאיר לפיד וינסה להגיע להתקדמות במגעים הנוגעים להסכם השכר עם מורי התיכונים "עוז לתמורה".

בארגון הכריזו סכסוך עבודה מול משרד החינוך לאחר שהמגעים הנוגעים לפרטי ההסכם נתקעו. בין היתר דורשים המורים להסדיר את תוספות השכר והגמולים לאחר הרפורמה ואת השעות הנוספות. בהודעת הארגון נכתב כי ההנהלה "קיימה דיון לאור פניית שר החינוך ובקשתו להשעות את העיצומים והחליטה להשעות את איסור היציאה לפעילויות מחץ לכותלי ביה"ס לתקופה קצובה שתלויה בתוצאות הפגישה שנקבעה עם שר האוצר מחרתיים".

ביטול העיצומים מגיע על רקע איום בשביתה של מועצת התלמידים הארצית, שהכריזה כי תשבית מחר את הלימודים בכל הארץ אם ארגון המורים לא יחזור בו. התלמידים דרשו גם שתתקיים פגישה בין ארז לשרי האוצר והחינוך.

י"ור ארגון המורים ארז

בהודעת מועצת התלמידים נכתב כי שביתת ארגון המורים "פוגעת אך ורק בנו, התלמידים. הטיולים והפעילויות הערכיות הם אירועי שיא בתקופת לימודינו בתיכון. הם אלו שהופכים אותנו בוגרים איכותיים יותר ומאפשרים לנו לצאת מהמסגרת הלימודית השגרתית. יש בני נוער שלא יכולים להרשות לעצמם לטייל ולהכיר את הארץ, וזו ההזדמנות היחידה שלהם לעשות זאת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ