בחור הישיבה ששוחרר מהכלא התקבל בתהלוכת לפידים ובריקודים

קבלת הפנים ליעקב ישראל פז, שריצה עונש מאסר בן 8 ימים, הפכה למפגן כוח של האגף החרדי הרדיקלי. במועצת גדולי התורה נשמעו קריאות להחרים את צה"ל

יאיר אטינגר
יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר
יאיר אטינגר

משל היה מדובר בחייל שנחטף וחולץ משבי האויב בחלוף שנים רבות, יעקב ישראל פז, תלמיד ישיבה חרדי כבן 18, נחת היום (שלישי) במרכז החרדי של ירושלים לקבלת פנים חגיגית, שהיתה גם ניסיון להפגין את כוחו של האגף החרדי הרדיקלי.

פז, תושב אלעד הנמנה עם הפלג הליטאי הקנאי, שוחרר היום מכלא 6, שם ריצה עונש מאסר בן שמונה ימים על עריקות, לאחר שמיאן, כמו מאות בחורי ישיבות אחרים בימים אלה, להתייצב בלשכת הגיוס על מנת לקבל את הפטור המגיע לו משירות כבן ישיבה; סיור משטרתי עצר אותו באקראי בפורים, עת היה בגילופין, והעבירו לידי המשטרה הצבאית.

עוד קודם לקבלת הפנים אמש – שכללה תהלוכת לפידים של כאלפיים גברים וילדים נושאי לפידים לאורך רחוב יחזקאל המרכזי, ונגמרה במעגלי רוקדים בכיכר השבת – עצר בחור הישיבה לקבל ברכה מאת הרב שמואל אוירבך, הרב הליטאי הקנאי המטיף לתלמידיו להתנתק מהמדינה. בניסיון לחזק את האגף המתון בהנהגה החרדית ולמנוע סחף קנאי בעקבות אוירבך, אגף כוח אדם בצה"ל הודיע השבוע כי בניגוד לתוכניתו המקורית אין כוונה לחייב בחורי ישיבה לעבור במרכז המיון החרדי המוקם בימים אלה בבסיס תל השומר, במקביל להחלת חוק הגיוס החדש.

קבלת הפנים בירושלים, הערב

עם זאת, היום פרסם אתר "כיכר השבת" שהאדמו"ר מסלונים, חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, כבר הצטרף לרב אוירבך והורה לחסידיו לא להתייצב עוד בלשכות הגיוס לצורך הסדרת הפטורים. בתוך מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל יש גורמים הדוחפים לכנס את כלל האדמו"רים ולקבל החלטה היסטורית על החרמת שלטונות צה"ל, אבל מאמצים אלה עדיין לא הבשילו, וההערכה היא כי האדמו"רים לא יפעלו ללא קונצנזוס חרדי שיכלול גם את רבני דגל התורה וש"ס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ