לרגל ביקור האפיפיור: הפטריארך המארוני יגיע לישראל ויבקר בכפר פלסטיני עקור

הפטריארך אראעי, שנחשב לסמכות דתית ופוליטית בכירה בלבנון, יבקר בבית לחם, ירושלים, נצרת וחיפה. בלבנון מותחים ביקורת על הביקור

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

האפיפיור פרנסיסקוס אמנם לא יגיע לגליל במהלך ביקורו הצפוי בארץ הקודש, אבל הקהילות הנוצריות בצפון יוכלו להתנחם בביקור נדיר של הפטריארך המארוני בלבנון, בשארה אראעי. כניסתו של הפטריארך הלבנוני התאפשרה מאחר וברשותו דרכון של הוותיקאן.

אראעי, שנהנה מסמכות פוליטית בקרב הנוצרים בלבנון, יתלווה לאפיפיור בביקוריו בבית לחם ובירושלים. בתום ביקור האפיפיור, יישאר הפטריארך אראעי בארץ לכמה ימים נוספים ויבקר בנצרת ובחיפה. בנוסף, יגיע אראעי לביקור היסטורי בכפר הפלסטיני העקור ברעם, הסמוך לגבול עם לבנון. בברעם יערוך מיסה בכנסייה, שהיא המבנה היחיד שנותר על תלו בכפר.

ביקורו הצפוי של הפטריארך מעורר ויכוח ציבורי גדול בתוך לבנון, כיוון שלטענת רבים, מדובר בצעד שיכול להתפרש כהכרה בריבונות ישראל ובמעין נורמליזציה ביחסים עם ישראל. עם זאת, מקורביו של הפטריארך מציינים כי הוא מגיע לביקור דתי ורוחני, כדי לחזק את הקהילות הנוצריות בארץ הקודש.

הפטריארך המארוני, אל-ראעי

הפטריארך הלטיני בישראל, פואד טוואל, התייחס בתחילת השבוע לביקורת כלפי אראעי ואמר כי הביקור לא יכול להיחשב כנורמליזציה, כיוון ש"מי שמבקר אסירים לא בהכרח מכיר בזכויות הסוהר", דברי טוואל.

בקהילה הנוצרית בישראל גם הביעו מורת רוח מסידורי האבטחה הכבדים שיקיפו את האפיפיור בתחומי ישראל: "בישראל הכל יהיה שטח סטרילי. לא תהיה שום גישה לאפיפיור, להבדיל מבית־לחם שבה תתאפשר נגישות גבוהה יותר אליו. צריך להבין שהאפיפיור אינו עוד מנהיג, אלא מנהיג עממי רוחני. בנוסף, דווקא האפיפיור פרנסיסקוס נודע כבר בזכות יחסו החם לאנשים", אמר גורם בכיר בכנסייה הקתולית בשיחה עם "הארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ