מאות חרדים מפגינים וחוסמים כבישים בעקבות מעצר בחור ישיבה בגין עריקות

15 מפגינים נעצרו בחשד להפרות סדר ויידוי אבנים בירושלים, בית שמש ואשדוד. תלמיד הישיבה נעצר ומוחזק בכלא 6, לאחר שנעצר בפסח ושוחרר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי שבועות של גילויי סולידריות עם חיילי צה"ל הנלחמים בעזה, המאבק נגד הגיוס חוזר לסדר היום החרדי. מאות צעירים חרדים מפגינים הערב (ראשון) בכמה מוקדים ברחבי הארץ במחאה על מעצר בחור ישיבה תושב אשדוד, שנשלח לכלא 6 לאחר שנעצר בעוון עריקות. המשטרה עצרה 15 מפגינים בירושלים, אשדוד ובית שמש בחשד להפרות סדר ויידוי אבנים. המפגינים נמנים עם המחנה הליטאי הקנאי ("הפלג הירושלמי") בהנהגת הרב שמואל אוירבך.

כ-300 איש מפגינים בצומת בר אילן בירושלים, המוקד הסוער ביותר, וחסמו את התנועה לכיוון רמות אשכול. שמונה מפגינים נעצרו בעיר. מהמשטרה נמסר כי "כוח משטרה פינה את המפגינים שחסמו את צומת בר אילן והציר נפתח לתנועת כלי רכב. בנוסף, נעצרו שני מפגינים שניסו לחסום את הכביש ולהפר את הסדר הציבורי. שלושה נוספים נעצרו לאחר שהציתו פח וגררו אותו לכיוון כביש בר אילן תוך ניסיון לחסום שוב את הציר ומפגין נוסף נעצר בגין יידוי אבנים לעבר השוטרים".

הפגנות נוספות נערכות בכביש גהה, צומת שילת, בית שמש ואשדוד - שם נעצרו ארבעה מפגינים בחשד למעורבות בהפרות סדר. בשכונת חפציבה בבית שמש מפגינים כמה עשרות חרדים שניסו לחסום את הכביש. שני מפגינים נעצרו לאחר שניסו לחסום את הכביש, ומפגין נוסף נעצר בגין תקיפת שוטר.

מעצר מפגין בירושלים, הערבצילום: אוליבייה פיטוסי

אליהו כהן, בחור ישיבה בן 20, כבר נעצר בסמוך לפסח האחרון, ושוחרר בלחץ חברי כנסת חרדים. כעת הוא נעצר שוב ומוחזק בכלא 6, בחשד לעריקות, אך טרם הועמד לדין צבאי. לפי עיתון "הפלס", כהן הגיע להסדיר את הפטור שלו משירות צבאי, אבל נאמר לו שהוא מחויל: "לאחר שסירב שוב ושוב להיענות לדרישת הצבא ולהפוך לחייל מן המניין, נעצר תלמיד ב'עוון' סירובו להתחייל ורצונו ללמוד תורה", נכתב. חבריו אמרו ל"הארץ" כי בימים האחרונים הוא שובת רעב, וכעת הוא זוכה כעת לגיבוי של הפלג הירושלמי. "יש להרעיש עולם ומלואו לביטול הגזירה הנוראה", כך צוטט הרב אוירבך הבוקר בביטאונו "הפלס".

באפריל חסמו מאות חרדים מהפלגים הקיצוניים את כיכר השבת בירושלים והתעמתו עם שוטרים בהפגנה בעקבות מעצר של בחור ישיבה על עריקות.

מדובר צה"ל נמסר כי "הטיפול באוכלוסיית החרדים בצה"ל מתבצע בהתאם להגדת החוק. המועמד לשירות ביטחון המדובר בחר שלא להתייצב להסדרת מעמדו כמתחייב בחוק. כמו כן, לא המציא את האישורים על היותו תלמיד ישיבה. לאחר השתמטות ועריקות בגינן נכלא בעבר, הוא נקלט ב'מיטב' להמשך ביצוע הליכי הגיוס ומשסירב נכלא בשנית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ