מאות הורים הפגינו בת"א ובחיפה במחאה על הצפיפות בגני הילדים

המוחים, בראשות קבוצת האמהות "גן זה לא מחסן", דורשת להוסיף סייעת לשתי נשות הצוות בגנים לגילי 4-3. הצפיפות בגנים בישראל היא מהגבוהות ביותר בעולם המערבי

ירדן סקופ
ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ
ירדן סקופ

מאות הורים הפגינו אחר הצהריים (רביעי) בכיכר רבין בתל אביב ובחיפה במחאה על הצפיפות בגני הילדים ובדרישה להוסיף סייעת נוספת לגילי 3-4. לפי התקן, בגני ילדים יכולים לשהות עד 35 ילדים לצד שתי נשות צוות - גננת וסייעת. הצפיפות בגני הילדים בישראל היא מהגבוהות בעולם המערבי.

את המחאה מובילה קבוצת "גן זה לא מחסן" שהקימו אמהות מתל אביב, שבה מתנהלת המחאה כבר כמה חודשים וכללה גם השבתה של גני הילדים ליום אחד. ציפי ברנד, מיוזמות המחאה ואימא לשני ילדים בגן טרום-טרום חובה, אמרה: "אנחנו לא מוכנים שתקום ממשלה בלי שיטפלו בנושא הזה וקוראים למפלגות לא להיכנס לממשלה שהטיפול בחינוך בגיל הרך אינו בקווי היסוד שלה".

בחודש שעבר שלחו שמונה ארגונים וארגוני הורים, בהם האגודה לזכויות האזרח, מכתב למנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, שבו הם מוחים על כך שהתקינה לגילי 4-3 אינה מתאימה לצרכיהם. במכתב נטען כי התקן הקיים נקבע כברירת מחדל בהתאם לתקן שנקבע לגילי 6-5 לפני עשרות שנים. ההורים מציינים כי "אופן קביעת התקן לצוות המקצועי בגני הילדים לגילי שלוש-ארבע היה חסר, שרירותי וללא בחינה פדגוגית ומקצועית הדרושה בכדי להתאימו לצורכי הגיל הרך".

הפגנת ההורים בכיכר רבין, היוםצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ