פורום ההורים ישבית את הלימודים ביום ראשון במחאה על הצפיפות בכיתות

ההורים קראו לארגוני המורים, למנהלים ולראשי הרשויות להצטרף למחאה ולא לשוב ללימודים ב-1 בספטמבר עד שייושם התקן המגביל את מספר התלמידים בכיתה ל-32

ירדן סקופ
ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ
ירדן סקופ

פורום ועדי ההורים היישוביים הודיע היום (שלישי) כי הוא מחריף את המאבק בצפיפות בכיתות הלימוד, והכריז על שביתה למשך יום לימודים מלא בבתי הספר ביום ראשון הקרוב בכל רחבי הארץ. בוועד ציינו כי ביישובים מסוימים, לגביהם תצא הודעה נפרדת, תימשך השביתה עד סוף שנת הלימודים - שלושה ימים לאחר מכן.

פורום ועדי ההורים היישוביים הודיע כי אם לא יימצא פתרון ראוי ומקובל, שבו יינתן ביטוי לתקן החדש המגביל את מספר התלמידים בכיתה ל-32, שנת הלימודים תשע"ו לא תיפתח כסדרה בכל בתי הספר בארץ.

הפורום פנה לארגוני המורים, להתאגדות המנהלים בבתי הספר ולראשי הרשויות, להצטרף להחלטת ההורים שלא לחזור ללימודים ב-1 בספטמבר, ולשבות עד שתיושם החלטת הממשלה מ-2008 המעגנת את התקן החדש להגבלת מספר התלמידים בכיתה.

הפגנה נגד הצפיפות בכיתות, תל אביב השבועצילום: עופר וקנין

מפורום ההורים היישוביים נמסר כי הוא "מביע את הסתייגותו המוחלטת מהתנהלות משרד החינוך בימים האחרונים, בהם בחר לנוחיותו להפסיק להידבר עם הגוף הגדול בארץ המייצג את ההורים מ-120 רשויות, בהם כל הערים הגדולות, ואשר פועל בהתנדבות מלאה".

בפורום הביעו כעס על כך שמשרד החינוך מנהל משא ומתן עם ארגון ההורים הארצי. "ככיסוי להתנהלותו הלא-דמוקרטית ובלתי נתפסת זו, מכריז המשרד על ניהול כביכול של מו"מ עם ארגון המייצג בקושי את 13 חבריו, הממומן במאות אלפי שקלים על ידי משרד החינוך והסמוך על שולחנו. מראית מבזה ובעייתית זו הינה זריית חול בעיני הציבור כולו, פוגעת אנושות במשאב היקר ביותר של המדינה, בעתיד ילדינו ובעתיד המדינה", נכתב בהודעת הפורום. עם זאת, ההורים הצהירו כי ישובו למשא ומתן אם משרד החינוך יראה נכונות להידבר עמם: "כמו בעבר גם עתה ניענה בחיוב ובאופן מיידי לכל קריאה של השר לחזור לשולחן הדיונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ