ראש אכ"א לחיילים חרדים: נעשה הכל כדי להביא קיצונים שמאיימים עליכם לדין

לפני כחודש הופצה חוברת ובה פרטים של פעילים לגיוס חרדים לצה"ל, אך טרם נפתח הליך פלילי בנושא. בהפגנה נגד גיוס שהתקיימה היום בכיכר השבת בירושלים נעצרו שלושה צעירים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראש אגף כוח אדם בצה"ל פונה לקצינים ולחיילים החרדים באיגרת תמיכה, חודש לאחר שהופצה חוברת שחשפה את פרטיהם האישיים. לפי הדברים, שכתב האלוף חגי טופולנסקי, הצבא "מתכוון לעשות כל מאמץ להביא קיצונים שפוגעים ומאיימים עליכם לדין".

בחוברת "ציידי הנפשות", שהופצה באמצעות הדואר האלקטרוני וחוברות מודפסות בריכוזים חרדיים באמצע יולי, נחשפו פרטיהם האישיים של עשרות חיילים ואזרחים הפועלים לגיוס חרדים לצה"ל. המעשה לא הביא עד כה להליך פלילי כלשהו.

ראש אכ"א האלוף טופולנסקי עם הרמטכ"ל לשעבר גנץצילום: דובר צה"ל

הפרטים שהופצו כוללים תמונות, מספרי זהות, כתובות מגורים ומספרי טלפון של בעלי התפקידים, מגייסים בכירים וזוטרים של יחידות ייעודיות לחרדים — גדוד נצח יהודה (הנח"ל החרדי), הגדוד החרדי בגבעתי, זרוע היבשה, מסלולי שח"ר למקצועות הטכנולוגיה ועוד. כמו כן, מופיעים בה אזרחים העובדים במסגרות שונות, חלקם מוכרים ברחוב החרדי. על כל אדם נכתב מה הפעילות שלו וכן תיאור "הפרופיל" שלו. בין היתר נכתב בשורות אלו משפטים כגון — "גייס מסוכן ביותר, פרויקטור אובססיבי ללכידת חרדים", "טיפוס ערמומי ושקרן", "גאה במעשי מיסיון השמד שלו", "מזרחניק שונא חרדים, אלוף בהבטחות שקר למתגייס הפוטנציאלי, נעול על מטרותיו הנלוזות בכל מחיר", "צעיר שבאבניק, מחפש תעסוקה", "שנאתו לתלמידי חכמים מעבירה אותו על דעתו", ועוד.

האלוף טופולנסקי כתב: "בשבועות האחרונים אתם עומדים כפרטים וכחלק ממערך שלם בפני מתקפות אישיות איומים ופעולות המעצימות את השיח השלילי. אנו ערים לכך כי מעבר לפרסומים בפומבי, חלקכם חווים התנכלות אישית והטרדות כלפיכם וכלפי בני המשפחה היקרים. הניסיון של קומץ אנשים קיצוני להרתיע ואף לפגוע בכם הינו ניסיון נואל ויש בו פגיעה במדינה בצה"ל ובציבור החרדי".

בכיכר השבת בירושלים התעמתו בצהריים עשרות חרדים עם כוחות משטרה, במחאה על מעצר של בחור ישיבה שסירב להסדיר את הפטור שלו מגיוס, וכן במחאה על הכוונה לגייס לצבא נערה חרדית מהעיר אלעד, שאף היא לא הסדירה את הפטור שלה. שלושה צעירים נעצרו בהפגנה.

ההפגנות החלו אתמול בלילה עם הצתת כמה פחי אשפה בשכונת מאה שערים בעיר. צוותי מכבי אש שהגיעו למקום הותקפו באלימות. דובר שירותי הכבאות וההצלה בירושלים, אודי גל, מסר כי במהלך פעולת הכיבוי הושלכו על הכבאים בקבוקי זכוכית מוטות ברזל, בלוקים ואבנים. "רק בזכות כך שאנשי הצוות חבשו קסדות לראשם הם לא נפגעו", אמר גל. בראיון ל"קול החרדי" הוסיף גל: "תושבים חולי אסתמה ואמהות לתינוקות הזמינו אותנו לכבות את הפחים והותקפנו באבנים השוקלות חמישה קילוגרמים, לא מדובר במחאה אלא בניסיון לרצח".

בנוסף אתמול בלילה יידו מפגינים אבנים לעבר השוטרים וחסמו את כיכר השבת. היום גינה יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, את האלימות. "אוי לו למי שירים יד על כל אותם אלו שעושים עבדות קודש בהצלת חיי אדם", אמר דרעי.

מתוך הקמפיין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ