30 אלף תלמידים בצפון שובתים במחאה על צמצום הטבות המס

היום צפויות הפגנות בצפון ואוהל מחאה יוקם ליד הכנסת. במסגרת השביתה לא התקיימה אתמול קבלת קהל ברשויות המקומיות במעלות תרשיחא, בעכו, בנהריה ובכפר ורדים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

ראשי רשויות בגליל המערבי פתחו אתמול בשביתה ללא הגבלת זמן במחאה על הצמצום המתוכנן במתן הטבות המס ליישובי הפריפריה. במסגרת השביתה, לא התקיימה קבלת קהל ברשויות המקומיות במעלות תרשיחא, בעכו, בנהריה ובכפר ורדים, וכן כ–30 אלף תלמידים לא הגיעו לגנים ולבתי הספר ביישובים אלה, פרט ללומדים בחינוך המיוחד. הלימודים הושבתו כיוון שעובדי הרשויות המקומיות במוסדות גם כן הצטרפו להשבתה, בהם מאבטחים, נהגי הסעות, שרתים ועובדי אדמניסטרציה.

הבוקר יתקיימו הפגנות תושבים בצומת עין המפרץ ובנהריה, כאשר עובדי מפעלים בגליל המערבי צפויים להצטרף אליהן. במקביל יוקם אוהל מחאה בגן הוורדים בירושלים סמוך למשכן הכנסת, ובו יפגינו תושבי האזור יחד עם ראשי הרשויות השובתות.

הפגנה בצומת נהריה, הבוקרצילום: רמי שלוש

"אנחנו ממשיכים להיאבק בכל הכוח", אמר ראש העיר נהריה, ז'קי סבג, והוסיף כי במוצאי שבת נפגש עם ועד ההורים העירוני וקיבל מהם חיזוק להמשך השביתה. "השביתה פה קשה לתושבים אבל הם מבינים שאנחנו עושים את זה למענם", הדגיש.

סבג הביע תקווה שוועדת הכספים לא תאשר את המתווה החדש, "שיגרום לערי קו העימות הצפוניים עוול גדול כל כך", כלשונו.

מלשכתו של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), נמסר כי הוא גיבש מתווה עובר בג"ץ וקבע לראשונה קריטריונים להטבות המס, כך שמאות יישובים יצטרפו לראשונה לקבלת ההטבות הללו. כמו כן, אמר כי הוקצו כספים נוספים לעניין, אך כעת הנושא מוקפא ובג"ץ יצטרך להכריע.

אנשיו של גפני מסרו עוד כי "ככל הנראה ללא אישור המתווה המוצע, בג"ץ יפסול לחלוטין את המתווה הקיים וכל הארץ לא תקבל הטבות במס. חבל שכמה ראשי ערים שמנסים לדאוג לאחוז הטבה נוסף לעצמם, מונעים מכל הארץ ומהיישובים שלהם עצמם את הטבות המס החשובות כל כך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ