עיריית גבעתיים הפיצה בשוגג את תמונת הכותל ללא כיפת הסלע

תלמידת תיכון הבחינה כי בתמונה שנתלתה על הקיר בכיתתה חסר המבנה המוסלמי השוכן על הר הבית. העירייה בתגובה: "התמונה נלקחה על ידי היצרן ממאגר תמונות גדול, הטעון תתוקן"

ירדן סקופ
ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ
ירדן סקופ

עיריית גבעתיים עוררה בסוף השבוע את זעמם של הורים, לאחר שבפוסטרים שהופצו בבתי הספר בעיר ועליהם מילות ההמנון, התקווה, ותמונות של אתרים בירושלים, נעלמה כיפת הסלע מתמונת הכותל.

אמא לתלמידה בתיכון תלמה ילין בגבעתיים פרסמה בפייסבוק פוסט אודות הטעות. "אני רותחת", כתבה וסיפרה כי בתה גילתה תמונות חדשות על הקיר בכיתה ו"לאחר בדיקה קטנה באינטרנט גילתה את העיוות בתמונה".

גם חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) התייחסה להיעדרות כיפת הסלע מהתמונה שנתלתה בכיתות: "זה כמובן לא במקרה שכיפת הסלע, סמל מרכזי של דת האיסלאם בירושלים והלאומיות הפלסטינית, מודר מעיני ילדינו", כתבה רוזין בפייסבוק. "מציאות פלורליסטית ודמוקרטית לא מתיישבת עם האידאולוגיה המשיחית של פוליטיקאים וזרמים שונים בחברה". היא הוסיפה שבכוונתה לפנות לשר החינוך בנט ולדרוש הסבר מפורט ל"מחדל החדש מבית מדרשו", כלשונה.

בעיריית גבעתיים אומרים כי מדובר בטעות. "הלוחות אשר הוצבו בבתי הספר בעיר מייצגים את מחויבות העירייה לחינוך ולערכים ואת גאוותנו ואהבתנו למדינת ישראל, רעיון מבורך אשר זכה לשבחים רבים", נמסר מהעירייה בתגובה לפניית "הארץ". "עם קבלת הפנייה בעמוד הפייסבוק, הורה ראש העירייה לבצע בדיקה מעמיקה מול יצרני הלוחות, ומבירור ראשוני בלבד עולה כי מדובר בתמונה שנלקחה על ידי היצרן ממאגר תמונות גדול. מדובר בפרט שהינו חלק מתמונה קטנה אשר עין בלתי מקצועית לא תזהה בקלות כי נעלם, בפרט שלא שיערנו בנפשנו שאדם ימחק אתר הסטורי במזיד", אמרו בעירייה והוסיפו: "אנו כמובן מצרים על המקרה אשר יתוקן באופן מיידי והגורם האחראי לתקלה חמורה זו יידרש לספק הסברים לעירייה".

אין זאת הפעם הראשונה שכיפת הסלע מוסרת מתמונה של הכותל המופצת על ידי גורמים רשמיים. לפני כארבע שנים הפיצה הרבנות הצבאית למפקדי צה"ל מצגת הדרכה לקראת חג החנוכה, בה הופיע צילום של רחבת הכותל המערבי ללא כיפת הסלע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ