שר החינוך יוזם תוכנית חדשה לעידוד הנצחת חללי צה"ל בבתי הספר

במסגרת התוכנית, שתיושם בשנת הלימודים הבאה ב-300 כיתות ט' ברחבי הארץ, ילמדו תלמידים על דמותם וסיפור חייהם של נופלים ויפעלו להנצחתם. כיום פועלות מספר תוכניות הנצחה דומות

ירדן סקופ
ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תלמידים צעירים יושבים ליד אנדרטאות בהר הרצל, אתמול
הר הרצל, אתמולצילום: אמיל סלמן
ירדן סקופ
ירדן סקופ

משרד החינוך יוזם תוכנית חדשה שתעודד הנצחת חללי צה"ל בכיתות הלימוד. במסגרת התוכנית, עליה הכריז אתמול שר החינוך נפתלי בנט, ילמדו התלמידים על דמותם וסיפור חייהם של נופלים, ייפגשו עם בני משפחותיהם ויפעלו להנצחתם.

התוכנית תחל בשנת הלימודים הבאה (תשע"ז) והיא מיועדת לתלמידי שכבת ט'. בשלב הראשון היא תכלול כ-300 כיתות לימוד ובהמשך תתרחב לשכבות גיל נוספות. לתוכנית שותפים ארגון יד לבנים, מכון מופת, אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, המכללות האקדמיות לחינוך והרשויות המקומיות.

במסגרת התוכנית החדשה, שפרטים ראשונים ממנה פורסמו בערוץ 10, מדי שבוע יעבירו סטודנטים להוראה שיעורי היכרות עם סיפור חיי הנופל, יתקיים מפגש עם קרוב משפחתו או עם חבר אשר יכול לספר על דמותו, יחשפו היבטים היסטוריים רחבים הנוגעים לנסיבות נפילת החלל ותיעשה היכרות עם מושג השכול הלאומי. בסוף התהליך תפיק כל כיתה ספר הנצחה אשר יוקדש לזכר החלל והוא יימסר למשפחתו או לנציג ארגון יד לבנים ביישוב.

"אין מלים שיכולות לנחם משפחה שאיבדה בן", אמר אמש בנט, "אבל חובתנו להעביר את סיפור הבנים לדורות הבאים. תלמידי ישראל ייפגשו מקרוב עם סיפורם של הנופלים, עם סיפור חייהם ונפילתם, עם משפחתם ומפעל הנצחתם. זוהי חובה מסורית שלנו לבנים שלחמו למעננו ולא שבו משדה הקרב, זוהי חובה מוסרית שלנו למשפחותיהם".

"אני מברך על כך שהשר בנט אימץ את התוכנית וקידם אותה", אמר יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם. "נרחיב את התוכנית בשנים הבאות במטרה להרחיב עוד את המעגלים מתוך הגשמה של הערכים עליהם נלחמו הבנים ובשמם נפלו".

במערכת החינוך פועלות כיום מספר תוכניות דומות. אחת מהן עוסקת גם כן בהנצחת חללי צה"ל ואחרת - אותה החל שר החינוך לשעבר גדעון סער ב-2011 - מתמקדת בטיפוח קברי חללים ואנדרטאות. תוכנית סער הוחלה אך נשארה במתכונת מצומצמת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ