בגלל הדלפה: מאות ייאלצו לגשת שוב לבחינת קבלה לתואר ברפואה

אחרי שחלקים מהבחינה הבינלאומית שנערכה יומיים לפני כן בקפריסין פורסמו בפייסבוק, נאמר לישראלים שניגשו למועד אפריל ב-GRE שהמבחנים ייפסלו. האוניברסיטאות: נתחשב בסטודנטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ארגון ETS הבינלאומי, האחראי בין היתר על בחינת ה-GRE למבקשים להתקבל למסלול מיוחד ללימודי רפואה, נאלץ לפסול את בחינותיהם של הניגשים בתחום מדעי החיים בישראל במועד אפריל. זאת, בעקבות הדלפה של חלקים מהבחינה בפייסבוק לפני תחילתה.

הארגון טרם הוציא הודעה רשמית לכלל המועמדים, אך לכמה מהם שפנו אליו אמש (שני) בגלל עיכוב בקבלת הציונים, נאמר כי הבחינות הישראליות ייפסלו. למועמדים הובטח גם מועד נוסף שייקבע בקרוב.

הבחינה הבינלאומית מיועדת לבוגרי תואר ראשון, בעיקר במדעי החיים, המבקשים להתקבל למסלול מיוחד ללימודי רפואה. בישראל קיים המסלול רק באוניברסיטת תל אביב ובפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בצפת. לפי ההערכה, כ-600 איש ייפגעו מההחלטה לפסול את הבחינות האחרונות.

לארגון נודע, כנראה בעקבות תלונות שהגיעו אליו, כי תלמיד שניגש לבחינת ה-GRE במדעי החיים בקפריסין, המתקיימת יומיים לפני הבחינה בישראל, שיתף בקבוצת פייסבוק חלק מהשאלות מהבחינה שעבר. בעקבות כך הוחלט לפסול את הבחינה שנערכה בארץ.

סטודנטים לרפואהצילום: אלון רון

סטודנטית שבחינתה נפסלה אמרה הבוקר ל"הארץ": "זה פשוט לא בסדר, למדנו למבחן הזה שלושה חודשים. הוצאנו עשרות אלפי שקלים ואיבדנו חודשי עבודה יקרים כדי להתכונן אליו. מציעים לנו פתרונות שעבור רבים, שעדיין לומדים לתארים שלהם, הם פשוט לא אפשריים. אני נערכתי שנה מראש למועד הזה באפריל ואני לא יכולה לעזוב הכל באמצע כדי להתכונן למועד נוסף, שאפילו לא ברור מתי הוא יהיה".

היא הוסיפה כי "אנחנו בסך הכל רוצים שתהליך המיון למסלול הזה יהיה הוגן. אבל לא יכול להיות שבגלל הדלפה של המבחן, שבעיני חלק לא היתה משמעותית כל כך, ייפגעו הסיכויים שלנו להתקבל לשנת הלימודים הבאה. גם העובדה שעדיין לא יצאה הודעה רשמית על ידי ה-ETS מרתיחה מאוד".

רקטור אוניברסיטת תל אביב, פרופ' ירון עוז, מסר בתגובה כי לאור החלטת הארגון, "מהלך קבלת הסטודנטים יותאם לתאריכי הבחינה החוזרת". לדבריו, "האוניברסיטה נערכת ותעשה כל מאמץ כדי לעמוד בלוחות הזמנים לקבלה ללימודים".

מאוניברסיטת בר אילן נמסר: "בחינת ה-GRE הינה בחינה של ארגון ETS האמריקאי. ציון הבחינה משמש את הפקולטות לרפואה של אוניברסיטאות תל אביב ובר אילן כחלק ממערכת מיון הסטודנטים לקבלה לתוכנית הלימודים ה-4 שנתית לרפואה. לאור החלטת ארגון ה-ETS, המקובלת כמובן על האוניברסיטאות, מערך הקבלה יהיה בהתאם לתאריכי הבחינה החוזרת".

טרם התקבלה תגובת ה-ETS לפניית "הארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ