בוטלה השביתה שתוכננה הבוקר במעונות היום

משרדי האוצר והכלכלה והארגונים המפעילים הגיעו להסכמות במהלך הלילה: יוקם צוות משותף שידון בין השאר במעמד המטפלות, שיפור הבטיחות והגדלת כמות המעונות. עוד סוכם על העברת תקציב בגובה 60 מיליון שקלים

ירדן סקופ
ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ
ירדן סקופ

בוטלה שביתת האזהרה שתוכננה להתקיים הבוקר (חמישי) במעונות היום לגיל הרך, כחלק ממאבק שנמשך יותר מחודש. בהודעה משותפת של משרדי האוצר והכלכלה והארגונים החברתיים המפעילים את המעונות נמסר כי במהלך הלילה הגיעו הצדדים להסכמות, ובמסגרתן בין היתר יוקם צוות משותף שידון בשלושת החודשים הקרובים בנושאים שונים הנוגעים למערך המעונות.

ממההסכמות שהושגו עולה כי הצוות החדש ידון בין השאר במעמד המטפלות, הגדלת היצע המעונות ושיפור הבטיחות והתקינה בהם. בוסף, סוכם על העברת תקציב חד פעמי בגובה 60 מיליון שקלים המיועד לאפשר את פתיחת שנת הלימודים תשע"ז כסדרה וגובש מתווה להעמדת תקציב נוסף של עד 50 מיליון שקלים לשנתיים הבאות. ראשי הארגונים אמרו כי ההסכמות מייצרות מתווה טוב לשיפר וקידום המערך.

לאחר ההסכם בירכו עליו ראש הממשלה ושר הכלכלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, משה כחלון. לדברי נתניהו, "מערך מעונות היום הוא נדבך משמעותי במדיניות התעסוקה המעודדת ומסייעת לאמהות להשתלב ולהתקדם בשוק העבודה. הסיכום שהושג יאפשר תוספת משאבים וקידום הנושאים המהותיים לשיפור וביסוס מערך הגיל הרך בישראל".

אתמול הודיעו הארגונים, כי יפתחו בשביתות אזהרה החל ממחר ובימים נוספים בשבועות הקרובים עד שיימצא פתרון. מדובר בארגונים המפעילים את המעונות הגדולים ונמצאים תחת סמכות משרד הכלכלה - ויצ״ו, נעמ״ת ואמונה. חברת המעונות השלישית בגודלה, ״התחלה חכמה״ של החברה למתנ״סים, לא השתתפה במאבק.

בדיון משותף שנערך אתמול בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת והוועדה למעמד האישה, אמרה הממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה, מיכל צוק כי "משרד הכלכלה עשה כל מה שניתן כדי שתתאפשר פתיחת שנת הלימודים הבאה במעונות היום. הצענו שיפורים רבים בעיקר בתחומי הכשרות ומימון קורסים למטפלות. נאפשר גמישות בהגדלת מספר הילדים השוהים במעון אם תהיה עמידה בסטנדרטים”.

בתגובה אמרה יו"ר נעמ"ת, גליה וולוך: "זורים חול בעינינו. זה יפה ונחמד לדבר על הכשרות, אבל עובדות לא מגיעות אלינו, בגלל השכר הנמוך ותנאי העבודה הקשים. כתוצאה מכך, החל משנת הלימודים הבאה, 20% מהילדים שנמצאים היום במעונות לא ימשיכו ו-15%מהמטפלות יפוטרו". יו"ר ויצ"ו, פרופ' רבקה לזובסקי, הוסיפה: "לא נוגעים במהות הבעיה, שנסחבת כבר כמה שנים: זאת מצוקה כספית. לא קיבלנו שום הצעה משמעותית ולא התקדמנו מילימטר בדיון”.

אתמול סיירו אנשי משרד ראש הממשלה עם ראשת המאבק במעונות יום, על מנת להבין את הבעיות והמצוקות העולות מהשטח, וכחלק מהמשא ומתן לפתרון הבעיה.

הפגנה של מפעילי המעונות בחיפה, לפני שבועייםצילום: רמי שלוש

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ