גידי וייץ
גידי וייץ

רמי סדן, מקורבם של משפחת נתניהו ויו"ר חדשות 10 החדש, התבטא בימים האחרונים בבוטות נגד תנועת ש"ס והעומד בראשה שר הפנים אריה דרעי. בישיבת דירקטוריון הערוץ שבה הציג את מועמדותו לתפקיד, אמר סדן כי הוא "שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי".

"בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי", אמר סדן לפי אנשים שנכחו בישיבה. "אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש״ס, למסעודה משדרות", הוסיף. אחד מהנוכחים, ששמע את הדברים, אמר ל"הארץ": "זה היה מביך ומקומם. נדף מהדברים ריח של אדנות, התנשאות וגזענות". סדן עצמו סירב להשיב לפניית "הארץ".

רמי סדןצילום: מתוך ערוץ היוטיוב של מכון קשר הכנה לבר מצווה

סדן מונה אתמול (שני) לתפקיד יו"ר חדשות 10. במינויו תמכו חמשת נציגי קבוצת RGE השולטת בערוץ ויואב הלדמן, מנכ"ל נענע. שלושת נציגי הציבור האחרים התנגדו למינוי, שהגיע במפתיע. זאת, כפי שנודע ל-TheMarker, סדן כלל לא הגיש בתחילה את מועמדותו לתפקיד היו"ר. הוא עשה זאת בימים האחרונים וקיבל באופן מיידי את תמיכת בעלי השליטה בערוץ.

סדן הוא לוביסט ואיש יחסי ציבור, ששימש בעבר יועץ קרוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. לפני כחצי שנה הוא נבחר על ידי ועדת איתור של הרשות השנייה לתפקיד דירקטור בחדשות 10. בבעלותו של סדן משרד פרסום, יחסי ציבור ולובינג, ובאתר הכנסת הוא רשום כלוביסט מן המניין. עיתונאים בכירים בחדשות 10 הביעו דאגה ממינויו ליו"ר חדשות 10. לדבריהם, המינוי עשוי לפגוע בחופש העיתונאי שלה.

מתנועת ש"ס נמסר כי "הדברים שצוטטו בשם רמי סדן, יו״ר דירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 10, חמורים ביותר, מזעזעים ומגונים. מדובר בהתבטאויות גזעניות ומתנשאות שנאמרו נגד תנועה המייצגת מאות אלפי אנשים בישראל. הדברים החשוכים נאמרו בישיבה שבה הציג סדן את השקפת עולמו בפני דירקטוריון חברת החדשות, מה שמחמיר עוד יותר את הדברים. חמור שאדם כזה מקורב לראש הממשלה ולמשפחת נתניהו. לאור זאת דורשת תנועת ש"ס מדירקטוריון חדשות 10 לשקול שוב מינוי של איש כזה לתפקיד בכיר כל כך בחברת החדשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ