בג"ץ דחה את עתירת פעילי המקדש לקיים את טקס קורבן הפסח ליד הר הבית

המשטרה הודיעה בשבוע שעבר לפעילים כי לא תאפשר להם לקיים את הטקס השנתי בגן הארכיאולוגי הסמוך לאתר הקדוש. השופטים קבעו כי החלטת המשטרה "ראויה ואף מתחייבת"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

שופטי בג"ץ דחו היום (ראשון) על הסף את עתירת פעילי הר הבית שדרשו לקיים את טקס הקרבת קורבן הפסח בגן הארכיאולוגי הצמוד להר הבית, גן דוידסון. אירוע הקרבת קורבן פסח נערך בכל שנה לקראת החג, אך הוא מעולם לא נערך קרוב כל כך להר הבית.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, הודיע ביום חמישי האחרון לפעילי המקדש כי לא יאפשר להם לקיים את טקס התרגול השנתי בגן הסמוך להר הבית. בעקבות כך, הגיש הבוקר עורך הדין אביעד ויסולי את העתירה בדרישה להורות למשטרה לאפשר להם לקיים אותו.

טקס קורבן הפסח בירושלים, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

במכתב ששלח היום היועץ המשפטי של מחוז ירושלים, עו"ד מיכאל פרנקנבורג, לעו"ד ויסולי נכתב כי ניצב הלוי קיים "הערכת מצב ספציפית בנושא, בשיתוף הגורמים הרלוונטים במשטרת מחוז ירושלים", וכי הוא "אינו מאשר, אף לא בתנאים, את קיום האירוע שבנידון במקום המבוקש - מרכז דוידסון".

הפעילים מצדם טענו כי בפגישות שערכו עם קציני מרחב דוד בשבוע שעבר, גילו האחרונים נכונות לאפשר את קיום הטקס תחת הגבלות מסוימות, בהן איסור שחיטה והדלקת מזבח. אלא שביום חמישי כאמור הוחלט לדחות לחלוטין את בקשתם לקיים את הטקס.

שופטי בג"ץ - סלים ג'ובראן, יורם דנצינגר ואורי שוהם - כתבו בהחלטתם כי "מעבר לכך שהחלטת המשיבים המתוארת בעתירה מצויה בסמכותם ובלב שיקול דעתם, הרי שבמקרה דנן ניכר שמדובר בהחלטה נכונה, שניתן לומר עליה כי היא ראויה ואף מתחייבת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ