ההרוג ה-38 השנה: פועל בן 53 נהרג בעבודות שיפוצים בחיפה

צוותי מד"א ביצעו פעולות החייאה בפועל שנפגע בראשו מחפץ כבד, אך כעבור זמן קצר קבעו את מותו. שלשום חתמו משרדי העבודה והאוצר עם ההסתדרות על הסכם לשיפור הבטיחות באתרי הבנייה

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת התאונה בחיפה, הבוקר
זירת התאונה בחיפה, הבוקרצילום: איחוד הצלה כרמל
לי ירון
לי ירון

פועל בן 53 נהרג הבוקר (חמישי) לאחר שנפגע בראשו מחפץ כבד בעבודות שיפוצים בבית מגורים בחיפה. צוותי מד"א העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה, אך כעבור זמן קצר קבעו את מותו. הפועל הוא ההרוג ה-38 שמת השנה בתאונות בנייה.

חובש איחוד הצלה שהיה במקום, אלי גדז', סיפר: "יחד עם חובשים נוספים וצוות ניידת טיפול נמרץ ביצענו פעולות החייאה על הפועל שסבל מפגיעה רב-מערכתית עקב פלטת בטון כבדה שנפלה עליו תוך כדי עבודות שיפוצים. למרבה הצער, בתום מאמצי החייאה נאלצנו לקבוע את מותו בזירת האירוע".

שלשום חתמו משרדי העבודה, האוצר והשיכון עם ההסתדרות על הסכם לשיפור הבטיחות באתרי הבנייה. בעקבות החתימה על ההסכם בוטלה השביתה כללית במשק, שתוכננה להיפתח אתמול. במוקד ההסכם עומדים שיפור תנאי הבטיחות באתרי הבנייה והחמרת הענישה והפיקוח על קבלנים, לאחר שנים של התעלמות ממחדלי הבנייה.

ההסתדרות נרתמה לקידום הנושא לאחר שלוש שנים שבהן נחשפו ב"הארץ" מחדלי בטיחות בענף הבנייה, ובעקבות פעילות ארגונים חברתיים כמו קו לעובד, הקבוצה למאבק בתאונות בניין והפורום למניעת תאונות עבודה, שהעלו אותם על סדר היום.

בין היתר, הוחלט להחיל את התקן האירופאי לפיגומים ולהפוך אותו למחייב, תוך שנה וחצי לכל היותר; הכנסה של קריטריונים הנוגעים לרקורד הבטיחותי של הקבלן למכרזים ציבוריים; הרחבת האחריות הפלילית על בעיות הבטיחות ממנהל העבודה בלבד, כך שגם מזמין העבודה יישא באחריות; הוספת 60 תקנים נוספים למפקחי בנייה, 25 עוד השנה והיתר בינואר; וניסוח מחודש של חוק רשם הקבלנים, כך שיוכל לשלול בקלות רבה יותר רישיונות של קבלנים - בניגוד למצב כיום, שבו הרישיונות אינם נשללים בפועל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ