אזרחית הפיליפינים ובתה בת ה-10 נעצרו בתל אביב לקראת גירושן מהארץ

האם מרינה נעצרה בשעות הבוקר ובתה עדן נעצרה עם שובה מבית הספר. בחודש שעבר הודיע משרד המשפטים כי ילדי זרים שעומדים בפני גירוש ייעצרו רק אם לא תהיה ברירה אחרת

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנה נגד גירוש ילדי מהגרים בתל אביב, באוגוסט
הפגנה נגד גירוש ילדי מהגרים בתל אביב, באוגוסטצילום: מגד גוזני
לי ירון
לי ירון

בת 10 ואמה, מהגרת עבודה מהפיליפינים, נעצרו היום (שלישי) לקראת גירוש בביתן שבתל אביב. האם, מרינה, נעצרה בשעות הבוקר והבת עדן, תלמידת כיתה ה' בעיר, נעצרה על ידי פקחי ההגירה עם שובה מבית הספר. מרינה עבדה במשך שנים כמטפלת סיעודית.

משרד המשפטים הודיע בחודש שעבר כי ילדי זרים שעומדים בפני גירוש ייעצרו רק אם לא תהיה ברירה אחרת. לפי ההודעה, הילדים ייעצרו רק כאמצעי אחרון, ואם "עולה בסבירות גבוהה שאמצעים אחרים להבטחת היציאה (מהארץ - י"ל) לא יהיו אפקטיביים".

ההחלטה התקבלה בישיבה עם אנשי משרד הפנים לאחר החלטת משרד המשפטים מאוקטובר, שלפיה רשות האוכלוסין צריכה לערוך שימוע לילדי זרים מעל גיל 12 שעומדים בפני גירוש. לאחר הביקורת וההפגנות נגד גירוש ילדי פיליפינים, במשרד המשפטים החליטו שיש לאפשר לילדים להביע בשימוע את עמדתם. לפי ההחלטה, הרשויות צריכות לקחת בחשבון את "רצונם וטובתם של הילדים" כשיקולים מרכזיים בהחלטה אם לגרשם.

מארגון האמהות הפיליפיניות למען ילדים ישראלים נמסר כי "ניכר כי שוב, בתקופת בחירות שבה קיימת רק ממשלת מעבר ואין ביקורת של הכנסת, רשות האוכלוסין מגבירה את מעצרי ילדי מהגרות העבודה במטרה לגרשן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ