הסתיים המשבר: מועצת אל-קאסום תמשיך להעניק שירותי חינוך ל-19 אלף תלמידים

ביום חמישי הודיעה המועצה כי תפסיק להעניק את השירותים לתלמידים בשל מחלוקת תקציבית עם משרד החינוך. הצדדים הגיעו להסכם בחסות בית המשפט

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תלמידי הפזורה הבדואית מפגינים מול בית המשפט המחוזי בבאר שבע בשל השבתת לימודיהם, בספטמבר
תלמידי הפזורה הבדואית מפגינים מול בית המשפט המחוזי בבאר שבע בשל השבתת לימודיהם, בספטמברצילום: אליהו הרשקוביץ
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

המועצה האזורית אל-קאסום שבנגב תמשיך להעניק שירותי חינוך והסעה ל-19 אלף תלמידים בכפרים הלא-מוכרים באזור למשך השנתיים הקרובות. זאת לאחר שבחסות בית המשפט המחוזי בבאר שבע הגיעה היום (ראשון) המועצה להסכם עם משרד החינוך. ביום חמישי הודיעה המועצה כי תפסיק להעניק שירותים לאלפי התלמידים בטענה כי משרד החינוך "מסרב להתחייב לסייע למועצה בהקמת מערך חינוך תקין ואיכותי".

עוד לפני פתיחת שנת הלימודים התגלעו בין משרד החינוך למועצה האזורית ויכוחים כספיים בנוגע לגובה התקציב שתקבל המועצה עבור שירותי החינוך וההסעה. השירותים מסופקים לתלמידים המתגוררים סמוך למועצה, אך אינם שייכים ליישובי הקבע שלה. מתוך 19 אלף התלמידים, 2,500 לומדים במוסדות המועצה והשאר ביישובים בדואיים אחרים בנגב. בספטמבר ובנובמבר הושבתו הלימודים במועצה בשל מחלוקת עם משרד החינוך.

תלמידי הפזורה הבדואית מפגינים מחוץ לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בשל השבתת לימודיהם, בספטמברצילום: אליהו הרשקוביץ

על פי ההסדר שהושג בין הצדדים, המועצה תקבל בכל שנה בשנתיים הקרובות תוספת של 18.25 מיליון שקלים, נוסף על מענק חד-פעמי של 15 מיליון שקלים. כמו כן, משרד החינוך יעביר באופן מיידי מקדמה על סך שמונה מיליון שקלים לטובת חשבון מחלקת החינוך של המועצה. משרד החינוך מצדו קיזז כ-15 מיליון שקלים מחשבון המועצה בגין כספים ששולמו לה לכאורה ללא הצדקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ