משרד החינוך לא יתקצב את קייטנות הילדים בחג פסח

התקציב להפעלת "בית הספר של החגים" הוקצה לשנים 2018 ו-2019. במשרד טוענים כי יפעלו לתקצוב התוכנית לאחר כינון הממשלה

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קייטנה מטעם משרד החינוך בלוד במהלך החופש הגדול, ב-2015
קייטנה מטעם משרד החינוך בלוד במהלך החופש הגדול, ב-2015צילום: תומר אפלבאום
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

משרד החינוך לא יתקצב את הקייטנות של ילדי הגנים והכיתות הנמוכות בחג הפסח הקרוב, מאחר שהתוכנית תוקצבה רק לשנים 2019-2018. במשרד החינוך אמרו ל"הארץ" כי יפעלו לתקצוב התוכנית לאחר כינון הממשלה. במרכז השלטון המקומי הביעו חשש כי הדבר יוביל לצמצום התוכנית גם לאחר הקמת הממשלה.

משרד החינוך החל להפעיל את התוכנית "בית הספר של החגים" בתחילת 2018, במטרה לצמצם את ימי החופשות במערכת החינוך לילדי הגנים והכיתות הנמוכות, עד כיתה ג'. התוכנית סובסדה במלואה ביישובים פריפריאליים, המוגדרים בלמ"ס באשכולות הכלכליים-חברתיים 4-1, וברשויות אחרות עמד התשלום על 20 או 30 שקלים ליום פעילות. כעת, ללא התקצוב של המשרד, המחיר יעלה ל-56 שקלים ביום.

שר האוצר ושר החינוך לשעבר כחלון ובנט מודיעים במסיבת עיתונאים על הקמת התוכנית "בית הספר של החגים", ב-2018צילום: אוליבייה פיטוסי

גם בחופשת החנוכה האחרונה לא תקצב המשרד את התוכנית בשל בעיות תקציביות. זמן קצר לפני תחילת שנת הלימודים הנוכחית הודיע המשרד כי מערכות הבחירות הרצופות הובילו למחסור תקציבי בחינוך המיוחד, ועל כן המשרד ישלים את החוסרים באמצעות תקציב קייטנות חנוכה.

במשרד החינוך אמרו אז כי אין בכוונתם לבטל את התוכנית "בית הספר של החגים", אלא לנהל דיונים על תקצובה מיד לאחר הבחירות. בשל כך, חלק מהרשויות המקומיות השלימו את הפער התקציבי בחופשת חנוכה האחרונה על חשבונן. במרכז השלטון המקומי העריכו כי הפעם, מרבית הרשויות לא יקחו על עצמן את סבסוד התוכנית בגלל קשיים תקציביים, והעלויות יושתו על ההורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ