דרעי: מתן מעמד של פליטה מחשש למילת נשים עלול להביא להשלכות קשות

שר הפנים אמר שייאבק בהחלטת העליון מאתמול ויבקש מהיועמ"ש לפעול לכך שידונו בה שוב. שקד: "מילה נשית, מזעזעת ככל שתהיה, לא יכולה להיות עילה לפליטות במזרח התיכון"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרעי במסיבת עיתונאים של ש"ס, בשנה שעברה
דרעי במסיבת עיתונאים של ש"ס, בשנה שעברהצילום: אורן בן חקון

שר הפנים אריה דרעי אמר היום (שני) כי יפנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לארגן דיון נוסף בבית המשפט העליון על ההחלטה שחשש ממילת נשים הוא עילה למתן מעמד של פליטה. לדברי דרעי, "מדובר בפסק דין שעלול להיות בעל השלכות קשות מאוד ולשנות לחלוטין את מדיניות ההגירה של ישראל".

דרעי הוסיף כי "בעקבות פסק הדין יכולות להגיע לישראל נשים רבות מאפריקה, ואנחנו נצטרך לקלוט אותן אם באזור מגוריהן מתבצעת מילת נשים. זה בלתי מתקבל על הדעת ואני מתכוון להיאבק בכך. אסור לשנות את מדיניות ההגירה הקיימת". אתמול כתבה בטוויטר שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, כי פסק הדין "מייצר פרשנות רדיקלית ומסוכנת לאמנת האו"ם לפליטים. מילה נשית, מזעזעת ככל שתהיה, לא יכולה להיות עילה לפליטות במזה"ת".

בית המשפט העליון החליט אתמול בפסק דין תקדימי להעניק מעמד של פליטים לזוג הורים מחוף השנהב ולשתי בנותיהם - בשל חשש שהילדות יעברו מילת נשים אם יוחזרו לארצן. השופטים דפנה ברק-ארז ועופר גרוסקופף קיבלו את ערעור המשפחה, בניגוד לדעת המיעוט של השופט יוסף אלרון. בדעת הרוב נכתב כי איום של מילת נשים יכול לעלות לכדי רדיפה, שמעניקה לאשה מעמד של פליטה מכוח אמנת הפליטים. המדינה הודיעה תוך כדי ההליך שבכוונתה להעניק למשפחה אשרה הומניטרית בישראל וכי אין צורך בפסק דין - אולם השופטים קבעו הלכה חדשה בהתייחס לפן העקרוני של הבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ