הרוג שישי בתאונות עבודה השנה: מת פועל בנמל אשדוד שנפל עליו מטען

דוד טטרואשוילי נפצע אתמול באורח אנוש כשנפל עליו חלק ממטען שניסה לפרוק מאוניה. התאונה היא האחרונה בשורת תקריות בטיחות בנמל אשדוד בחודשים האחרונים

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמל אשדוד, בנובמבר
נמל אשדוד, בנובמברצילום: אילן אסייג
לי ירון
לי ירון

רופאים בבית החולים אסותא קבעו הלילה (שישי) את מותו של פועל שנפצע קשה בתאונת עבודה בנמל אשדוד. ההרוג, דוד טטרואשוילי, בן 45 מאשדוד, נפצע אתמול באורח אנוש כשחלק ממטען שניסה לפרוק מאוניה נפל עליו. טטרואשוילי הותיר אחריו אשה ושלושה ילדים, והוא ההרוג השישי בתאונות עבודה מתחילת השנה.

התאונה אתמול היא האחרונה בשורת תקריות בטיחות בנמל אשדוד בחודשים האחרונים. בספטמבר נדרסה למוות בנמל אילנית טקלה, בודקת מטענים בת 25. בחודש שעבר משאית התהפכה על צידה, והנהג הצליח להיחלץ ללא פגע. כמה ימים לאחר מכן, מכולה מחצה את תא הנהג של משאית אחרת, בשעה שלא היה מאויש.

מספר תאונות העבודה הקטלניות בענפי התעשייה, השירותים והמסחר, הכפיל את עצמו בתוך שנתיים, מ-18 בשנת 2017 ל-39 בשנת 2019. בתחילת השבוע נפל עובד בן 30 מגג מוסך בקיבוץ יד מרדכי, ונפצע באורח קשה

"למרבה הצער והכעס מותו הטרגי של דוד טטראשוילי הוא אסון שהסכנה להתרחשותו היתה ידועה היטב, נוכח סדרת אירועי הבטיחות החמורים בנמל", אמרה הדס תגרי, מנהלת "הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה". לדבריה, "אלו מעלים תהייה קשה האם נערכו בירורי בטיחות מקיפים על ידי חברת נמל אשדוד ועל ידי מנהל הבטיחות התעסוקתית במשרד העבודה והרווחה לאחר האירועים הקודמים ואלו אמצעי בטיחות ננקטו כדי למנוע את הישנות התרחשותם של אירועי בטיחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ