נתניהו אמר כי יבחן את החזרת הלמידה מרחוק, ימים לאחר שנחתם הסכם להקפאתה

בהסכם שנחתם השבוע בין משרד החינוך לאוצר הוחלט להקפיא את הלמידה המקוונת עד לאחר חופשת פסח, בתמורה לקיום הלימודים בחופשת הקיץ ובחגים. באוצר אמרו אמש כי ההסכם עומד בעינו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
למידה מרחוק בבית ספר בערבה, בינואר
למידה מרחוק בבית ספר בערבה, בינוארצילום: אייל טואג

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אמש (שבת) כי יבחן את החזרת הלמידה מרחוק בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, לאחר שבשבוע שעבר הוחלט על הפסקת הלימודים עד לאחר חופשת הפסח, בתמורה להמשך הלימודים בחופשת הקיץ ובחגים. במשרד החינוך בירכו על ההחלטה ואמרו כי ימשיכו לפעול להמשך הלמידה, ואילו במשרד האוצר אמרו כי הם דבקים בהסכם שנחתם.

שר החינוך רפי פרץ אמר כי "הלמידה מרחוק היתה הצלחה גדולה, ומערכת החינוך הוכיחה בשעת סערה שהיא עוגן חינוכי וערכי. המורים והמנהלים עשו עבודה כבירה ויש להשקעה שלנו תוצאות". בסוף השבוע פורסם כי נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו, רונן פרץ, לבחון את החזרת הלמידה מרחוק.

נתניהו ושר החינוך פרץ בהצהרה במשרד רה"מ בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

ממשרד האוצר נמסר כי המורים יכולים להמשיך ללמד ולשמור על קשר עם התלמידים מתוך "סולידריות בתקופה קשה זו". במשרד מגבשים מתווה לפיו גם אם יוחלט להמשיך עם ההוראה מרחוק בתקופת ההשבתה, המורים לא יתוגמלו עליה באופן מלא אלא באופן מדורג, בהתאם למקצוע הלימוד ושכבת הגיל - כאשר מורי שכבות הגיל הנמוכות יתוגמלו באופן חלקי יותר. עוד הוסיפו כי יש לבחון את יעילות ההוראה מרחוק.

לפי ההסכם שנחתם השבוע בין הסתדרות המורים לבין משרדי האוצר והחינוך, תופסק מעתה והלאה ההוראה מרחוק ובתמורה יעבדו המורים תשעה ימים במשך חופשת הקיץ, ויומיים נוספים שעליהם יוחלט בהמשך. משרד החינוך ימשיך להפעיל מדי יום אולפני שידור שבהם יועברו שיעורים כלליים לפי שכבות הגיל, אך המורים לא יידרשו ללמד את תלמידיהם באמצעים מקוונים כפי שעשו עד כה.

ההסכם נוגע למורים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, ונכון לשעה זו הלמידה בתיכונים עדיין נמשכת באופן מקוון, משום שארגון המורים המייצג את מורי העל-יסודי לא הגיע להבנות מול האוצר בנושא.

ראשי רשויות מקומיות התנגדו להפסקת הלמידה מרחוק. ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, אמרה ל"הארץ" שההוראה מרחוק הייתה משמעותית עבור התלמידים, והביעה התנגדות להפסקתה. "המשך הלמידה מרחוק יצר אצל הילדים תחושה שיש מבוגר אחראי ששומר עליהם, איפשר להם אזור מוגן ובטוח. הלמידה היא רק אמצעי להשגת המטרה - אי של שפיות עבור הילדים", אמרה בלוך. "הפסקת ההוראה מרחוק מכבה גם להבה פדגוגית שנדלקה אצל המורים. זו הייתה הזדמנות לעודד את המורים לגוון ולהתחדש, ויותר מכך - להעביר לילדים מסר שהם לא לבד".

תלמידים ששוחחו עם "הארץ" הביעו צער על הפסקת הלמידה. נטלי מאסטרו, תלמידת חטיבת ביניים בתיכון "ברנקו וייס" על שם אנה פרנק בקיבוץ סאסא, סיפרה שהשיחות עם המורים, באמצעות אפליקציית "זום", יוצרות לתלמידים שגרה טובה. "אנחנו מקבלים משימות במשך היום ולומדים. לי אישית הלמידה מרחוק עוזרת", אמרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ