הביטוח הלאומי: נפקיד ביום ראשון את המענק בסך 500 שקל עבור כל ילד

כל משפחה תקבל עד 2,000 שקלים והזכאות תחול גם על תינוקות שייוולדו עד 15 באפריל. טרם נמסר המועד להעברת המענקים לאזרחים ותיקים ומקבלי קצבאות נכות, הבטחת הכנסה ומזונות

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ילד באופקים, השבוע
ילד באופקים, השבועצילום: אליהו הרשקוביץ
לי ירון
לי ירון

המוסד לביטוח לאומי הודיע היום (שישי) כי יפקיד ביום ראשון את המענק בסך 500 שקל עבור כל ילד עד גיל 18, עד ארבעה ילדים למשפחה. הזכאות תחול גם על תינוקות שיוולדו עד יום רביעי הקרוב, 15 באפריל, והכסף יועבר בדיעבד. הסכום הכולל שיפקיד המוסד יעמוד על יותר מ-1.4 מיליארד שקלים.

המענקים, עד סכום של 2,000 שקלים למשפחה, יועברו לחשבון הבנק שאליו משולמת מדי חודש קצבת הילדים. ילדים שימלאו להם 18 שנים במהלך חודש אפריל יהיו גם כן זכאים למענק. מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, אמר כי "למרות שהחקיקה עברה במרחק נגיעה מערב החג, המטרה היתה לזכות את חשבונות הבנק במענק הילדים במהלך חול המועד, וכך יהיה".

אשה עם עגלה בבני ברק. למצולמת אין קשר לנאמרצילום: עופר וקנין

השבוע הודיע הביטוח הלאומי כי מענק חד-פעמי בסך 500 שקלים יועבר גם לאזרחים ותיקים ומקבלי קצבאות נכות, הבטחת הכנסה ומזונות - באופן אוטומטי וללא צורך בהרשמה. טרם נמסר המועד המדויק להעברת המענקים לזכאים אלה, אולם לפי ההערכות היא צפויה במהלך החודש. יצוין כי כל זכאי יקבל מענק אחד בלבד, פרט להורים לילדים שמקבלים גם קצבת ילד נכה, ויכולים לקבל את שני המענקים.

ותיקים - אזרחים שהגיעו לגיל פרישה (נשים מגיל 62, גברים מגיל 67) ושמקבלים לפחות אחת מהקצבאות הבאות: אזרח ותיק, שארים או קצבת תלויים בנפגעי עבודה זכאים למענק בסך 500 שקלים. תוספת של 450 שקלים תינתן לאזרחים ותיקים שמקבלים לפחות אחת מן הקצבאות הבאות: השלמת הכנסה, סיעוד או שירותים מיוחדים. במקרה ששני בני זוג מקבלים את אחת הקצבאות הללו, תוענק להם תוספת אחת בלבד בסך 450 שקלים.

זכאי קצבת נכות - אזרחים הזכאים לאחת מהקצבאות הבאות: נכות כללית, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, ילד נכה, נכות מעבודה, נפגעי איבה, אסירי ציון, נכי צה"ל או פיצוי לנפגעי פוליו, גזזת, או עירוי דם. גם מי שזכאים ליותר מקצבת נכות אחת, יקבלו מענק אחד בסך 500 שקלים.

זכאי מזונות והבטחת הכנסה - מקבלי קצבת הבטחת הכנסה יקבלו אף הם מענק בסך 500 שקלים. אם שני בני זוג מקבלים קצבה להבטחת הכנסה, הם יקבלו מענק בסך אלף שקלים. מקבלי דמי מזונות בחודש אפריל או מארס יקבלו אף הם מענק בסך 500 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ