משרד האוצר הציע לבטל את החופש הגדול בגנים ובחינוך המיוחד; משרד החינוך מתנגד

במסמך שהגיש האוצר למועצה לביטחון לאומי נכתב כי הלימודים בחינוך המיוחד ובגני הילדים "ימשיכו לפעול גם במהלך חודשי הקיץ". שר החינוך פרץ הציע להמשיך את הלימודים ביולי ולצאת לחופש באוגוסט

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 שער תיכון בקיבוץ גבעת ברנר, בחודש שעבר
שער תיכון בקיבוץ גבעת ברנר, בחודש שעברצילום: אילן אסייג
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

משרד האוצר הציע לבטל את החופש הגדול בחינוך המיוחד ובגני הילדים, בניסיון להשלים את ימי הלימודים שבוטלו בשל התפרצות מגפת הקורונה. משרד החינוך והשר רפי פרץ מתנגדים לביטול גורף של החופש, והציעו לקצר אותו כך שהלימודים יתקיימו ביולי.

במסמך רשמי שהוגש היום (ראשון) מטעם משרד האוצר למועצה לביטחון לאומי נכתב כי מערכות החינוך של החינוך המיוחד והגיל הרך "ימשיכו לפעול גם במהלך חודשי הקיץ". בסביבת פרץ טענו כי מדובר בעמדה הכללית של משרד האוצר בנוגע ללימודים בכלל מסגרות החינוך, אך באוצר הכחישו. לדברי אנשי משרד החינוך, קיצור החופש הגדול לחודש אחד יהיה מקובל על ארגוני המורים, ויאפשר למערכת החינוך להיערך כראוי לפתיחת שנת הלימודים הבאה.

למידה מרחוק בכפר קאסם, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

היום פורסם כי משרד האוצר מציע להפעיל את את הלימודים בגנים ובחינוך המיוחד החל מהשבוע הבא. לפי התוכנית, שנועדה לאפשר חזרה של הורים לעבודה, בתחילת החודש הבא ישובו ללימודים גם תלמידים עד כיתה ג' "תחת מגבלות בריאותיות וצמצום מספר ילדים לכיתה". המתווה גובש בנפרד ממשרדי החינוך והבריאות, והוא אינו מתיחס לתלמידי כיתות ד' ומעלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ