הפעילות במוסדות ההשכלה הגבוהה צפויה להתחדש בימים הקרובים באופן חלקי ובהדרגה - כך לפי מתווה שגיבשו המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), משרד הבריאות והמוסדות האקדמיים. לפי צו בריאות העם שנכנס לתוקף היום (ראשון), המוסדות יוכלו להעביר סדנאות ושיעורי תגבור לסטודנטים הזקוקים לכך בקבוצות של עד 15 תלמידים. משרד הבריאות אישר לסטודנטים גם ללמוד בספרייה ולבצע התנסות מעשית מחוץ לשטח הקמפוס. הפעילות תוכל להתחדש רק לאחר שמשרד הבריאות יעביר לאוניברסיטאות ולמכללות הנחיות היגיינה ובריאות, הנוגעות בין היתר לחיטוי, מדידת חום בכניסה לקמפוס ושמירה על ריחוק חברתי.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' סיגל סדצקי, כתבה בשבוע שעבר למועצה להשכלה גבוהה כי מוסדות אקדמיים, מכללות להוראה ומכללות טכנולוגיות להנדסאים יוכלו לקיים בחינות בכפוף לשמירה על היגיינה וריחוק חברתי. לפי ההנחיות, המוסדות יצטרכו לוודא כי ליד חדרי הבחינות יהיו כיורים עם סבון ונייר לניגוב הידיים, ושבכניסה אליהם יהיה חומר חיטוי לידיים. הנבחנים יתבקשו להציג טופס הצהרת בריאות, ותיאסר התקהלות מחוץ לחדר הבחינה. בתוך החדר יישמר מרחק של שני מטר לפחות בין אדם לאדם.

קמפוס של האוניברסיטה העברית בירושלים, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

"המוסדות להשכלה גבוהה התארגנו בזמן שיא בכדי לקיים את כל ההוראה של סמסטר ב' באמצעות למידה מקוונת", אמרה היום יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב במל"ג, פרופ' יפה זילברשץ. "יחד עם זאת, נדרשת גישה מוגבלת של סטודנטים לקמפוסים כדי לעמוד בכל המטלות האקדמיות לסיום הסמסטר ובכלל זה קיום מבחנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ