משרד העבודה: כל המסגרות לפעוטות עד גיל 3 יוכלו לחזור מיום ראשון לשגרה מלאה

הנחיות המשרד מופנות באופן רשמי למעונות המפוקחים, אך בפועל המשמעות היא שכלל המסגרות לגיל הרך יוכלו לשוב לפעול בתפוסה מלאה באזורים שבהם אין שיעור תחלואה גבוה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פעוטון בתל אביב, בשבוע שעבר
לפעוטון המצולם אין קשר לכתבה. סביבה חינוכית איכותית חייבת להיות עשירה בגירויים זמינים ללמידהצילום: מגד גוזני

משרד העבודה הודיע הבוקר (שישי) כי מעונות היום והמשפחתונים לפעוטות עד גיל 3 יוכלו לשוב החל מיום ראשון הקרוב לשגרה מלאה באזורים שבהם אין שיעור תחלואה גבוה של קורונה.

לפי ההודעה, המסגרות לפעוטות שערוכות לכך יוכלו לקלוט החל מיום ראשון את כל הילדים הרשומים בהן תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות באשר לנהלי ההיגיינה והפעלה בקבוצות קטנות. עם זאת, אלה שיידרשו להכנות נוספות יוכלו לעשות זאת ביום שני.

הכנות לפתיחת גן ילדים בירושלים, החודשצילום: אמיל סלמן

הנחיות המשרד מופנות באופן רשמי למעונות המפוקחים מגיל לידה עד גיל שלוש, אך בפועל המשמעות היא שכלל המסגרות לגיל הרך, כולל הגנים הפרטיים, יוכלו לשוב לפעול בתפוסה מלאה.

לפי ההודעה של משרד העבודה, כיתת התינוקות במעונות המפוקחים תפעל כך שיהיה איש צוות אחד על כל שישה ילדים, בכיתת הפעוטות איש צוות על כל תשעה ילדים ובבוגרים איש צוות לכל 11 ילדים.

בתחילת השבוע חזרו כ-2,200 מעונות שבאחריות משרד העבודה והרווחה לפעילות בתפוסה חלקית, של כ-70% בלבד, אך כ-50 אלף פעוטות עד גיל שלוש טרם חזרו למסגרת חינוכית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל אתמול את המלצת משרדי החינוך והאוצר והורה להשיב בשבוע הבא את מערכת החינוך בכל הגילים לפעילות מלאה באזורים שלא נחשבים מוקדי תחלואה של קורונה. אלא שגורמים במשרד אמרו אתמול ל"הארץ" כי לא ניתן לחזור לפעילות מלאה בהתראה קצרה במעונות משום שהמטפלות הוצאו לחופשה ללא תשלום (חל"ת).

"אנו ניזונים מהדיווחים באמצעי התקשורת בלבד", אמרה ל"הארץ" יו"ר נעמת חגית פאר. "אני קוראת לממשלה להעביר אלינו את ההנחיות ואת המתווה החדש בהקדם בכדי להחזיר כוח האדם הדרוש מכיוון שאנו נכנסים לסוף השבוע". גם בוויצו ובאמונה, ארגונים מרכזיים נוסף המפעיל מעונות לגיל הרך, אמרו אתמול כי טרם קיבלו הנחיות רשמיות מהמדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ