עשרות הפגינו מול ביתו של גנץ בדרישה שיפרוש מהתמודדות בבחירות

המוחים חסמו את הכניסות לרחוב שבו מתגורר גנץ, וכמה מהם אזקו את עצמם לעמודים. כוחות יס"מ ושוטרים פינו אותם מהמקום בכוח

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המחאה מול ביתו של גנץ בראש העין, הערב
המחאה מול ביתו של גנץ בראש העין, הערבצילום: מוטי מילרוד
בר פלג
בר פלג

עשרות בני אדם הפגינו הערב (שני) מול ביתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ בראש העין, בדרישה שיפרוש מהתמודדות בבחירות. המפגינים חסמו את הכניסות לרחוב שבו גר גנץ וכמה מהם אזקו את עצמם לעמודי חשמל, וכעבור שעה כוחות יס"מ ושוטרים פינו בכוח את המפגינים מהמקום.

המפגינים נשאו שלטים עם תמונת גנץ ונכתב "לך גם אתה", וקראו "לא נוותר עד שבני יתפטר". ו"אנחנו לא נזוז מפה". המשטרה אוסרת על ארגוני המחאה להפגין מול ביתו של גנץ, מהטעם כי הבית לא נחשב מעון רשמי - להבדיל ממעון ראש הממשלה בירושלים - ולכן אין להפגין מולו. מחר מתכננים ארגוני המחאה להפגין מול ביתם של יו"ר המפלגה הכלכלית ירון זליכה ויו"ר רע"ם מנסור עבאס.

המחאה מול ביתו של גנץ בראש העין, הערבצילום: מוטי מילרוד

תנועת הצעירים "קומי ישראל" מסרה: "גנץ הונה מיליון ורבע בוחרים בהונאת הבחירות הגדולה בהיסטוריה של ישראל. במקום לקחת אחריות ולפרוש הוא הפך למשת"פ של נתניהו על מלא. עכשיו הוא לא רק משקר, אלא בוחר לשרוף את המועדון ויחד איתו את תקוותם של מיליוני אזרחים שמייחלים לשינוי. האמת היא פשוטה: אם גנץ לא פורש — נתניהו נשאר".

הבוקר התייחס גנץ למודעה שפרסמו 130 בכירים לשעבר במערכת הביטחון, ושבה קראו לו שלא להתמודד בבחירות לכנסת ואמר כי הוא "ממשיך להסתער על היעד". בראיון לוועידת "האנשים של המדינה" של ynet וידיעות אחרונות, הוסיף גנץ כי מפרסמי המודעה הם "קורבן של אנשים שיש להם אינטרסים פוליטיים". לדבריו, "במקום לעזור לי או לחפות על היעד, הם יורים לי בגב".

במודעת הענק שפורסמה בעיתונים נכתב: "בני עד כאן! ניסית הכל, עכשיו ישראל לפני הכל". על המודעה חתומים בין היתר ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, האלוף במילואים דני יתום וראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל) לשעבר עוזי ארד, הקוראים לגנץ "לקחת החלטה מנהיגותית אחרונה ולפרוש מהמרוץ המסוכן הזה, שייגמר מתחת לאחוז החסימה ויותיר עוד מפלגה בחוץ. אל תיתן יד לבזבוז קולות למחנה השינוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ