אירועי יום הזיכרון לשואה: בשעה זו מתקיים בכנסת טקס "לכל איש יש שם"

ב-13:00 ייערך טקס אזכרה מרכזי ביד ושם. אמש אמר ריבלין: "לשמור את זיכרון השואה כזיכרון קדוש. לא לעשות בה שימוש אינסטרומנטלי"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפירת הזכרון ביד ושם, הבוקר
צפירת הזכרון ביד ושם, הבוקרצילום: אלכס קולומויסקי
לוגו הארץ
הארץ

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה החלו אתמול בעצרת הממלכתית ביד ושם. בשעה 10:00 נשמעה צפירת דומייה בת שתי דקות, ומיד אחריה החל טקס הנחת הזרים ביד ושם. בשעה 11:00 החל טקס "לכל איש יש שם" ביד ושם ובמשכן הכנסת. ב-13:00 ייערך טקס אזכרה מרכזי ביד ושם, ב-15:00 יתקיים מצעד החיים הווירטואלי, וב-16:45 תיערך עצרת הנעילה בבית לוחמי הגטאות. לפי נתוני הלמ"ס, בסוף שנת 2020 מספר ניצולי השואה בישראל עמד על כ-180 אלף איש.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול בעצרת ביד ושם כי הסכם עם איראן "שמאיים עלינו בהשמדה לא יחייב אותנו". נתניהו אמר בנאומו: "בשעה שאנחנו נעים קדימה יש דברים שיכולים לקחת אותנו אחורה. הסכם הגרעין עם איראן עולה שוב על השולחן. הסכמים כאלה עם משטרים קיצוניים כאלה שווים כקליפת השום". נתניהו התייחס גם להחלטת בית הדין בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל, ואמר כי "חיילי צה"ל נאבקים בשליחי איראן זורעת המוות ודווקא אותנו מגנים. בית הדין בהאג הוקם בהשראת בית הדין בנירנברג, ששפט פשעי נאצים. ההתנהלות עברה היפוך".

הנשיא ריבלין מניח זר זיכרון ביד ושם, הבוקרצילום: אלכס קולומויסקי

בעצרת נאם גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שאמר כי "הזיכרון ההיסטורי מצווה עלינו להוסיף ללמוד וללמד על השואה. לחקור ללא שום מורא את הפרטים ההיסטוריים, לדון את הפרטים החברתיים שהובילה אליה... לשמור את זיכרון השואה כזיכרון קדוש. לא לעשות בה שימוש אינסטרומנטלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ