פרשנות || הפריימריז בבית היהודי: בנט למד את מגבלות הפייסבוק

יו"ר הבית היהודי קיווה לרענן השורות במפלגתו, אך התעורר הבוקר לאותם פרצופים מוכרים מהמגזר ולדילמה קשה: האם לשריין מועמדים חדשים, שיביאו לדחיקת שובל ורונצקי אל מחוץ לרשימה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

רשימת הבית היהודי שנבחרה הלילה (חמישי) מעוררת אכזבה במפלגה. אחרי תהליך הפריימריז הממושך ופתיחת המפלגה ל-20,000 חברים חדשים, כל חברי הכנסת הנוכחיים תופסים את המקומות הראשונים ברשימה, בלי שם חדש שיכול להביא קולות ממחנות אחרים.

>>> מה צופים הסקרים לבית היהודי? >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, היה שמח לראות בצמרת הרשימה גם את אביחי רונצקי, רונן שובל ודני דיין. דיין נדחק למקום לא ריאלי לחלוטין, ורונצקי ושובל במקום ה-15-16, מחכים לראות אם בנט ישריין אנשים נוספים ויעיף אותם מהרשימה. בסופו של דבר, מי שבנה על תמיכה של יו"ר המפלגה התאכזב. בבחירות האלה בנט למד את מגבלות הפוסטים בפייסבוק. למרות התמיכה הנלהבת שלו בכמה מועמדים, הם לא קיבלו את הקולות. בנט, שסולד מעבודת רגליים פנים מפלגתית, לא דחף את הגורמים החזקים במפלגה לתמיכה במועמדיו, וכעת הוא נאלץ לראות את אותם פרצופים מאכלסים את המקומות הראשונים. המנצח הגדול הוא אלי בן דהן, שעבר מתקומה לבית היהודי והגיע למקום השני המרשים. במקום להיות תחת חסותו של אורי אריאל, כעת הוא פוליטיקאי עצמאי שנתמך על ידי בסיס מוצק במפלגתו החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ